• Guztiak
  • Autogobernua
  • Bateraezintasunak
  • Diputazio Iraunkorra
  • EITBren Legebiltzar Kontrola
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontuak
  • Emakumea eta Gazteria
  • Erakundeak eta Herrizaingoa
  • Europako Gaiak eta Kanpo Harremanak
  • Giza Eskubideak eta Herritarren Eskaerak
  • Hezkuntza eta Kultura
  • Industria, Merkataritza eta Turismoa
  • Lana eta Gizarte Gaiak
  • Lurralde Antolamendua, Garraioa eta Ingurumena
  • Nekazaritza eta Arrantza
  • Osasuna
  • Presako Legegintza, Araudia eta Gobernua
  • HizlariaUrtearen hitzaldiak
    20012002200320042005Guztira
    --- 9 25 13 33 0 80
    ---, --- 0 1 0 0 0 1
    Abad Colorado, Jesús 0 0 0 2 0 2
    Abascal Conde, Santiago (PV-ETP LT) 0 0 0 14 2 16
    Abertzaleen Batasuna 0 1 0 0 0 1
    Adammer erakundeko ordezkaria 0 0 1 0 0 1
    Administrazio eta Zerbitzuetako sailburuordea 1 2 1 2 0 6
    Agirre López, Xabier (NV LT) 0 0 0 9 2 11
    Aguiriano Forniés, Luis Alberto 0 1 0 0 0 1
    Ajebask, lehendakaria 0 1 0 0 0 1
    Akbarzai (AWN-en ordezkaria eta AWWD elkartearen lehendakaria) 0 0 0 1 0 1
    Alain Lamassoure (Eurodiputatua) 0 1 0 0 0 1
    Altzelai Uliondo, Nekane (EA LT) 0 2 0 0 2 4
    Alzelai Uliondo, Nekane (EA LT) 9 20 11 15 0 55
    Amaia Zubiria, Euskadin bizi den kantaria 0 0 0 1 0 1
    Anda Fernández, José Luis (SV-ES LT) 0 0 0 20 4 24
    Antia Vinós, Nerea (NV LT) 1 5 3 6 0 15
    Antxustegi Urkiaga, Karmele (EA LT) 9 35 18 27 5 94
    Arabako aldun nagusia 0 1 0 0 0 1
    Araiz, Adolfo 0 1 0 0 0 1
    Aranburu Carrera, Martin 0 5 0 0 0 5
    Aranburu Carrera, Martin (EA LT) 6 45 26 39 0 116
    Ararteko, funtziotako arartekoa 1 2 3 1 0 7
    Arartekoaren aholkularia 0 0 0 1 0 1
    Arartekoaren gizarte-gaietako aholkularia 0 0 1 0 0 1
    Arartekoaren idazkari nagusia 0 0 1 0 0 1
    Ares Taboada, Rodolfo (SV-ES LT) 0 9 10 14 0 33
    Arias Salgado, Rafael 0 1 0 0 0 1
    Arieta-Araunabeña Ibarzabal, Juan Antonio (NV LT) 2 15 4 20 4 45
    Arkotxa, Loren 0 1 0 0 0 1
    Arraibi Iza, Mikel (NV LT) 0 14 11 13 3 41
    Arrantza sailburuordea 0 0 1 0 0 1
    Arruabarrena Elizalde, Mirari (NV LT) 0 0 0 1 0 1
    Arzallus Antia, Xabier 0 1 0 0 0 1
    Asistentzia Sanitarioko zuzendaria 0 0 1 0 0 1
    Atutxa Mendiola, Juan María (NV LT) 0 0 0 0 4 4
    Auditora Jefe del Tribunal Vasco de Cuentas Públicas 0 1 0 0 0 1
    Aurrekoetxea Bergara, Joseba Andoni (NV LT) 0 1 0 0 0 1
    Aurrekoetxea Iza, Txomin (NV LT) 6 13 5 12 0 36
    Autogobernuari buruzko Batzorde Bereziko lehendakaria 2 8 0 0 0 10
    Baliabide Orokorren zuzendaria 1 1 1 0 0 3
    Barreda de los Ríos, Leopoldo (PV-ETP LT) 5 26 1 3 1 36
    Barrio Baroja, Carmelo (PV-ETP LT) 3 18 5 15 2 43
    Bateraezintasun Batzordea, lehendakaria 0 0 0 4 0 4
    Bateraezintasunen Batzordea, legelaria 0 0 0 1 0 1
    Bateraezintasunen Batzordeko legelaria 0 1 0 0 0 1
    Bateraezintasunen Batzordeko lehendakaria 0 5 12 12 5 34
    Batzordeko lehendakaria 35 135 101 159 19 449
    Batzordeko lehendakariordea 0 2 2 6 0 10
    Beatriz Casares Pascual 0 0 0 1 0 1
    Benegas Haddad, José María 0 1 0 0 0 1
    Benito Bengoa, M.ª Enriqueta (Mistoa-UA LT) 0 0 0 15 3 18
    Benito Bengoa, M.ª Enriqueta (PV-ETP LT) 3 13 0 0 0 16
    Benito Bengoa, Mª Enriqueta 0 1 0 0 0 1
    Bilbao Barandica, Izaskun (NV LT) 3 9 12 12 0 36
    Bilbao Cuevas, Kontxi (Mistoa-IU LT LT) 8 7 4 10 2 31
    Bilbao Cuevas, Kontxi (Mixto-EB LT) 0 0 0 5 0 5
    Bilbao Cuevas, Kontxi (Mixto-IU LT) 6 15 10 7 0 38
    Bilboko alkatea 0 1 0 0 0 1
    Bilboko epaileen dekanoa 0 1 0 0 0 1
    Bizkaiko aldun nagusia 0 2 0 0 0 2
    Blanco Pascual, Roberto (PV-ETP LT) 1 0 0 1 0 2
    Camilo Nogueira Román, (eurodiputatua) 0 1 0 0 0 1
    Carlos Kurdi Gravi (Kurdistango Alderdi Demokratikoak Espainian eta Portugalen duen ordezkaria) 0 1 0 0 0 1
    Carrillo, Marc 0 1 0 0 0 1
    Castells Arteche, José Manuel 0 1 0 0 0 1
    Caño Moreno, Javier 0 1 0 0 0 1
    Celaá Diéguez, M.ª Isabel (SV-ES LT) 7 24 28 26 0 85
    Corrales Goti, Leire (NV LT) 1 6 10 8 0 25
    Cristina del Valle, Genero Indarkeriaren aurkako Emakume Artisten Plataformako lehendakaria 0 0 0 1 0 1
    Cuerda Montoya, José Ángel 0 1 0 0 0 1
    Damborenea Basterrechea, Antonio (PV-ETP LT) 5 31 11 18 1 66
    Debora Lerman, Beltzez Jantzitako Emakumeak elkarteko kide eta sortzaileetarikoa 0 1 0 0 0 1
    Droga Gaietarako zuzendaria 0 0 1 0 0 1
    Dámaso Casado Cuevas (UGT-Euskadi) 0 1 0 0 0 1
    EITBko zuzendari nagusia 1 6 7 6 0 20
    ELAko idazkari nagusia 0 2 0 0 0 2
    EUDELeko lehendakaria 0 2 0 0 0 2
    Echevarría Gangoiti, Juan 0 1 0 0 0 1
    Eduardo Madina Muñoz (Europako Gazteen Konbentzioko kidea) 0 1 0 0 0 1
    Egaña Manterola, Edurne (NV LT) 0 3 0 0 0 3
    Egibar Artola, Joseba (NV LT) 1 21 0 2 0 24
    Eguiguren Imaz, Jesús M.ª (SV-ES LT) 2 38 0 2 0 42
    Ekonomi Gaietarako errektoreordea 0 1 0 0 0 1
    Ekonomia, Aurrekontu eta Kontrol Ekonomikoko sailburuordea 0 0 0 1 0 1
    Elena Herraiz Serrano, NBEk "Milurteko berrirako helburuak" kanpainarako Espainian duen ordezkaria 0 0 0 1 0 1
    Emakunde-Emakumearen Euskal Erakundeko zuzendaria 0 2 0 0 0 2
    Emakundeko idazkari nagusia 0 2 0 0 0 2
    Emakundeko zuzendari nagusia 0 0 1 0 0 1
    Errefuxiatuen Laguntzarako Batzordearen lehendakaria 1 0 0 0 0 1
    Etxebizitzako sailburuordea 1 2 1 1 0 5
    Etxeraten ordezkariak 0 0 0 1 0 1
    Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea, lehendakaria 0 4 0 0 0 4
    Europar Batasunarekiko Arazoetarako zuzendari nagusia 0 1 0 0 0 1
    Euskadiko Gazteriaren Kontseiluko diruzaina 0 0 2 0 0 2
    Euskadko Gazteriaren Kontseiluko lehendakaria 0 0 2 0 0 2
    Euskal Autonomia Erkidegoko Auzitegi Nagusiko lehendakaria 0 1 0 0 0 1
    Euskal Autonomia Erkidegoko Gazteriaren Kontseiluko lehendakaria 0 1 0 0 0 1
    Euskal Enpresarien Elkargoa, lehendakaria 0 1 0 0 0 1
    Euskal herriko Unibertsitateko Errektorea 1 1 0 0 0 2
    Eusko Legebiltzarreko Lehendakaritza 0 0 0 0 4 4
    Eusko Legebiltzarreko lehendakaria 0 0 0 1 0 1
    Fernando Zubizarreta Linaza CEAReko kidea 1 0 0 0 0 1
    Fernández Pelaz, Mario 0 1 0 0 0 1
    Film Makers Against Occupation erakundeko ordezkaria 0 0 1 0 0 1
    Foru eta Toki Administrazio eta Eskualde Garapenerako foru diputatua 0 1 0 0 0 1
    Francisco Aldecoa Luzarraga 0 1 0 0 0 1
    Gallartako Meatzaritzaren Museoa kultur elkartearen ordezkaria 1 0 0 0 0 1
    Garaikoetxea Urriza, Carlos 0 1 0 0 0 1
    Garapen Lankidetzarako zuzendaria 0 1 0 0 0 1
    García Herrera, Miguel Ángel 0 1 0 0 0 1
    García Hidalgo, Víctor (SV-ES LT) 7 25 17 5 0 54
    García Rico, M.ª Eugenia (PV-ETP LT) 0 1 0 0 0 1
    García Rico, Mª Eugenia (PV LT) 0 5 0 0 0 5
    Garraio eta Herri Lan sailburuordea 0 1 0 0 0 1
    Garraio eta Herri Lanak Saila, sailburua 5 6 10 7 3 31
    Garraio eta Herrilan sailburua(Euskadiko Kirol Portua, S.A.) 0 0 0 1 0 1
    Garraio eta Herrilan sailburua(EuskoTren) 0 0 0 1 0 1
    Garraio eta Herrilan sailburua(Imebisa) 0 0 0 1 0 1
    Gasteizko alkatea 0 1 0 0 0 1
    Gazteria eta Gizarte Ekintzarako zuzendaria 0 1 0 1 0 2
    Giza Eskubideen eta Justiziarekiko Lankidetzarako zuzendaria 0 0 0 1 0 1
    Gizarte Gaietako sailburuordea 0 1 0 0 0 1
    Gizarte Ongizate zuzendaria. 1 0 0 0 0 1
    Goirizelaia Ordorika, Jone (ABGSA LT) 4 31 30 31 1 97
    Goirizelaia Ordorika, Jone (Batasuna LT) 0 5 0 0 0 5
    González Pazos, Jesús 0 0 0 2 0 2
    González Zorrilla, José María (NV LT) 6 15 7 12 3 43
    González de Txabarri Miranda, Gema (NV LT) 6 11 14 10 1 42
    Gorostiaga Atxalandabaso, Koldo 0 1 0 0 0 1
    Gotzone Mora (UPV Irakasle) 0 0 0 1 0 1
    Guevara Saleta, Emilio 0 1 0 0 0 1
    Gupuzkoako aldun nagusia 0 1 0 0 0 1
    Gurokelaren kontseilari ordezkaria. 0 0 0 0 1 1
    Hasting Unibertsitateko Genero eta Babeserako Zentroko zuzendariak 1 0 0 0 0 1
    Herrero y Rodríguez de Miñón, Miguel 0 1 0 0 0 1
    Herri Kontuen Euskal Epaitegia, lehendakariaren aholkularia 0 0 0 1 0 1
    Herri Kontuen Euskal Epaitegiko lehendakaria 0 2 2 4 0 8
    Herrizaingo Saila, sailburua 2 14 4 4 0 24
    Herrizaingo sailburua eta Baliabide Orokorren zuzendaria 0 0 0 1 0 1
    Herrizaingo-sailburuordea 1 1 1 0 0 3
    Hezkuntza Berriztatzeko zuzendaria 0 1 1 0 0 2
    Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerket Saila, sailburua 2 11 11 9 0 33
    Hezkuntzako sailburuordea 0 0 2 0 0 2
    Hizkuntza Politikarako sailburuordea 0 0 0 1 0 1
    Huertas Vicente, Manuel (SV-ES LT) 0 4 2 0 0 6
    Hueso Abancens, Ricardo (PV-ETP LT) 4 10 4 15 1 34
    Ibarra Güell, Pedro 0 1 0 0 0 1
    Ignacio Muñagorri (UPV Irakasle) 0 0 0 1 0 1
    Ikasketa Berrikuntza eta Azpiegiturarako errektoreordea 0 1 0 0 0 1
    Ikasketen antolamendurako errektoreorde 0 1 0 0 0 1
    Ikaslegoaren Errektoreordeza (EHU/UPV) 0 1 0 0 0 1
    Ikastetxeetako zuzendaria 0 1 1 0 0 2
    Imaz Navarro, Olatz (NV LT) 0 0 1 0 0 1
    Industria, Merkataritza eta Turismo Saila, sailburua 2 4 9 5 0 20
    Ingurumenaren sailburuordea 1 0 0 0 0 1
    Ingurumeneko sailburuordea 0 1 1 0 0 2
    Jaurlaritzako bozeramaile eta Industria, Merkataritza eta Turismo sailburua 0 0 1 0 0 1
    Jaurlaritzako bozeramaile eta Kultura-sailburua 0 0 0 1 0 1
    Jaurlaritzako lehendakariorde eta Ogasun eta Herri Administrazio sailburua 4 7 2 2 0 15
    Jean Haritschelhar Duhalde, (Euskaltzaindiako lehendakaria) 0 1 0 0 0 1
    Jemie Tazzi (AWEC-en programen zuzendaria ) 0 0 0 1 0 1
    Jihan Anastas, Emakume Arabiarren Batasuneko eta Palestinako Akademikoen eta Profesionalen Erakundeko kidea 0 1 0 0 0 1
    Joko eta Ikuskizun zuzendaria 0 1 0 0 0 1
    Josu Amezaga (UPV Irakasle) 0 0 0 1 0 1
    Josu Onaindi Buruaga, (CC.OO.) 0 1 0 0 0 1
    José Carlos Taibo, Madrilgo Unibertsitate Autonomoko irakaslea eta Palestinan aditua 0 0 0 1 0 1
    José María Urkia Etxabe, (Euskalerriaren Adiskideen Elkarteko zuzendaria) 0 1 0 0 0 1
    Juan José Goiriena de Gandarias y de Gandarias, (Eusko Ikaskuntzako lehendakaria) 0 1 0 0 0 1
    Juaristi Lizarralde, Juan M.ª (NV LT) 0 11 0 0 0 11
    Justizia sailburuordea 0 1 1 1 0 3
    Jáuregui Bereciartu, Gurutz 0 1 0 0 0 1
    Kanpo Harremanetarako idazkari nagusia 1 2 3 1 0 7
    Karrera Agierrebarrena, Antton (Misto-EB LT) 12 19 10 23 3 67
    Karrera Agierrebarrena, Antton (Misto-EB/B LT) 0 0 0 0 2 2
    Karrera Agierrebarrena, Antton (Misto-EB/IU/B LT) 6 17 10 25 1 59
    Karrera Agirrebarrena, Antton (Mistoa-IU LT LT) 1 44 2 0 0 47
    Karrera Agirrebarrena, Antton (Mixto-EB LT) 0 1 0 0 0 1
    Karrera Agirrebarrena, Antton (Mixto-IU LT) 0 1 0 0 0 1
    Kiroletako zuzendaria 0 0 1 1 0 2
    Knör Borràs, Gorka (EA LT) 5 22 9 18 1 55
    Knörr Borràs, Gorka (EA LT) 0 23 0 0 0 23
    Knörr Borràs, Román 0 1 0 0 0 1
    Kontsumo zuzendaria 0 1 1 0 0 2
    Kultur Saila, sailburua 4 4 6 5 0 19
    Kultura eta Hizkuntza Politikako Saila, aholkularia 0 0 0 1 0 1
    Kultura, Gazteria eta Kiroletako sailburuordea 0 1 0 0 0 1
    LABeko idazkari nagusia 0 1 0 0 0 1
    Lafuente Orive, María José (PV-ETP LT) 2 4 0 3 0 9
    Lanbide Heziketako eta Etengabeko Ikaskuntzako sailburuordea 1 1 1 0 0 3
    Landa, Kepa 0 1 0 0 0 1
    Larralde, Xabier 0 1 0 0 0 1
    Larrauri Altonaga, Pablo (EA LT) 4 18 15 36 3 76
    Larreina Valderrama, Rafael (EA LT) 9 50 19 21 3 102
    Lasa Arteaga, Onintza (EA LT) 5 9 14 15 0 43
    Lasagabaster Herrarte, Iñaki 0 1 0 0 0 1
    Lehendakariaren aholkularia 0 0 1 0 0 1
    Lehendakariordetzako Idazkari Nagusia 0 0 0 1 0 1
    Lehendakaritzako auditore-burua 0 0 0 1 0 1
    Lehendakaritzako idazkaria 1 1 0 0 0 2
    Lehendakaritzaren idazkari nagusia 0 0 1 1 0 2
    Lertxundi Barañano, Roberto 0 1 0 0 0 1
    Letamendia, Francisco 0 1 0 0 0 1
    Loza Aguirre, Jesús (SV-ES LT) 8 50 23 37 3 121
    Lurralde Antolamendu eta Ingurugiro sailburua 2 3 1 7 0 13
    Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea, lehendakaria 0 0 0 0 2 2
    Lurralde Plangintza eta Herri Lan Saila, sailburua 0 0 0 1 0 1
    Lurralde Plangintza eta Ingurumen Saila, sailburua 0 0 0 0 1 1
    López de Ocariz López de Munain, M.ª del Carmen (PV-ETP LT) 7 21 10 28 3 69
    López Álvarez, Patxi (SV-ES LT) 2 0 0 0 0 2
    Machin Esposito, Gonzalo (PV-ETP LT) 4 16 16 8 0 44
    Madrigal Jiménez, Joana (SV-ES LT) 0 0 0 11 1 12
    Malores Etxebarría 0 0 1 0 0 1
    Martxelo Otamendi 0 0 1 0 0 1
    Maturana Plaza, José Antonio 0 1 0 0 0 1
    Matute García de Jalón, Oskar (Mistoa-IU LT LT) 0 9 1 2 0 12
    Matute García de Jalón, Oskar (Mixto-EB LT) 0 51 25 25 3 104
    Matute García de Jalón, Oskar (Mixto-IU LT) 0 8 15 12 0 35
    Maura Barandiarán, Fernando (PV-ETP LT) 6 22 11 16 0 55
    Mayor Oreja, Jaime 0 1 0 0 0 1
    Mendia Cueva, Idoia (SV-ES LT) 0 11 13 17 2 43
    Mendizabal, Antonino 0 1 0 0 0 1
    Mendoza Larrañaga, Eider (NV LT) 2 4 9 12 0 27
    Mikel Arteaga Arruti (Gipuzkoako ENBAko lehendakaria). 0 1 0 0 0 1
    Miquel Mayol I Raynal (Eurodiputatua) 0 1 0 0 0 1
    Miren Ortubay Fuentes (María de Maeztu Forum Feministaren ordezkaria) 0 0 0 1 0 1
    Monreal Zia, Gregorio 0 1 0 0 0 1
    Morcillo Torres, Antton (ABGSA LT) 4 30 5 0 0 39
    Morcillo Torres, Antton (Batasuna LT) 2 4 0 0 0 6
    Mugarik Gabe 0 1 0 0 0 1
    Mugen Gainetik erakundeko idazkaria 1 0 0 0 0 1
    Méndez de Vigo y Montojo, Iñigo (Europako Alderdi Popularraren (Demokrata-kristauak) eta Europako Demokraten Tald) 0 1 0 0 0 1
    Nekazaritza eta Arrantz Saila, sailburua 3 9 8 18 2 40
    Nekazaritza eta Arrantza Batzordeko lehendakaria 0 0 1 0 0 1
    Nekazaritza eta Arrantza sailburuaren kabineteko zuzendaria 0 0 0 1 0 1
    Nekazaritza, Arrantza eta Elikadur Saila, sailburua 0 1 0 0 0 1
    Novales Villa, Irene (SV-ES LT) 0 0 0 4 0 4
    Olabarria Muñoz, Emilio (NV LT) 6 23 9 2 0 40
    Oliart, Alberto 0 1 0 0 0 1
    Ollora Otxoa de Aspuru, Juan María 0 1 0 0 0 1
    Ormaetxea Garai, Xabier (NV LT) 3 11 9 9 0 32
    Ortega Cachón, Iñaki (PV-ETP LT) 12 28 20 32 0 92
    Ortega Melón, Alberto (NV LT) 1 6 0 12 1 20
    Osakidetzako Asistentzia Sanitarioko zuzendaria 0 1 0 0 0 1
    Osakidetzako zuzendari nagusia 0 2 0 4 0 6
    Osalaneko zuzendaria 0 2 0 0 0 2
    Osasun Saila, sailburua 2 7 1 10 3 23
    Osasun sailburuordea 0 0 0 1 0 1
    Otegi Mondragón, Arnaldo (ABGSA LT) 2 12 2 2 0 18
    Otegi Mondragón, Arnaldo (Batasuna LT) 0 1 0 0 0 1
    Oyarzabal de Miguel, Iñaki (PV-ETP LT) 6 16 19 10 0 51
    Pastor Verdú, Jaime 0 1 0 0 0 1
    Patxo Idoiaga (UPV Irakasle) 0 0 0 1 0 1
    Permach Martin, Joseba (ABGSA LT) 0 0 0 2 1 3
    Peña Somavilla, Rakel (ABGSA LT) 0 0 0 51 1 52
    Piñol Olaeta, Elixabete (NV LT) 3 6 4 5 0 18
    Porres Azkona, Juan 0 1 0 0 0 1
    Portilla, Pedro 0 1 0 0 0 1
    Presidente del Consejo Económico y Social Vasco 0 0 0 1 0 1
    Pérez Llorca, José Pedro 0 1 0 0 0 1
    Quiroga Cia, Arantza (PV-ETP LT) 0 11 7 13 4 35
    Rejón Gieb, Luis Carlos 0 1 0 0 0 1
    Rodríguez Barahona, María Teresa (SV-ES LT) 5 14 3 0 0 22
    Rodríguez Barrón, José Javier 0 0 0 2 0 2
    Rodríguez Fouz, Coral Mª (SV LT) 0 0 0 7 1 8
    Rodríguez Vaz, Oscar (SV-ES LT) 0 0 0 14 1 15
    Rojo García, Javier (SV-ES LT) 4 0 0 0 0 4
    Roncal Azanza, Blanca (SV-ES LT) 3 14 1 21 3 42
    Rubalkaba Quintana, José Antonio (NV LT) 1 19 10 4 0 34
    Salaberria Sansinenea, Jon (ABGSA LT) 0 0 4 3 0 7
    Salaberria Sansinenea, Jon (Batasuna LT) 0 1 0 0 0 1
    Salazar de Andrés, Antonio (PV-ETP LT) 2 16 6 8 2 34
    Samar Walid Alhajbar Usan Idin Lubbadeh Armes (itzultzailea) eta Nahil Anwar Ramez Labbadeh 0 0 0 1 0 1
    Santiago Abascal (Europako Gazteen Konbentzioko kidea) 0 1 0 0 0 1
    Secretaria General del Instituto Vasco de la Mujer 1 0 0 0 0 1
    Sestaoko Natur Zientzien Elkartearen ordezkaria 1 0 0 0 0 1
    Sir Neil Mac Cormick, (eurodiputatua) 0 1 0 0 0 1
    Sola Brea, M.ª Isabel (NV LT) 0 1 0 0 0 1
    Sola Brea, María Isabel (NV LT) 0 3 6 11 1 21
    Solaguren Santamaría, Covadonga (NV LT) 3 9 7 16 1 36
    Sàgar Malé Verdaguer (Afganistan-en Giza-eskubideak izatearen aldeko ASDHA Elkartearen ordezkaria) 0 0 0 1 0 1
    Sémper Pascual, Borja (PV-ETP LT) 0 0 2 7 0 9
    Tejeria Otermin, Bakartxo (NV LT) 1 5 2 7 1 16
    Terrorismoaren Biktimei Laguntzeko zuzendaria 0 1 0 0 0 1
    Tribunal Vasco de Cuentas Públicas/Herri Kontuen Euskal Epaitegiko lehendakariordea 0 0 1 0 0 1
    UGT-Euskadi, idazkari nagusia 0 1 0 0 0 1
    UPV/EHUko errektorea 0 2 0 3 0 5
    Udabiltza, Zuzendaritza Kontseilua 0 1 0 0 0 1
    Unibertsitate eta Ikerketako sailburuordea 1 3 2 0 0 6
    Unzalu Pérez de Eulate, María del Pilar (SV-ES LT) 9 24 17 3 0 53
    Uribarren Axpe, Rafael (NV LT) 3 11 4 11 2 31
    Uribe-Etxebarria Apalategi, Luke (NV LT) 0 23 2 5 0 30
    Urkullu Renteria, Iñigo (NV LT) 0 7 0 0 0 7
    Urrutikoetxea Bengoetxea, Josu (ABGSA LT) 7 4 0 0 0 11
    Urrutikoetxea Bengoetxea, Josu (Batasuna LT) 0 3 0 0 0 3
    Urzaindi Mina, Tomás 0 1 0 0 0 1
    Uzquiza González, Miguel Ángel (SV-ES LT) 0 11 13 7 0 31
    Viceconsejera de Comercio y Consumo 0 1 0 0 0 1
    Viceconsejero de Administración y Planificación 1 1 1 0 0 3
    Vidarte Ugarte, Juan María 0 1 0 0 0 1
    Vizcaya Retana, Marcos 0 1 0 0 0 1
    Yolanda Rouiller, Beltzez Jantzitako Emakumeak elkarte-sarearen ordezkaria 0 1 0 0 0 1
    Zabaleta Areta, M.ª Gemma (SV-ES LT) 5 11 15 16 2 49
    Zallo Elgezabal, Ramón 0 1 0 0 0 1
    Zerbitzu Orokorren zuzendaria 0 1 0 0 0 1
    Zerbitzu zuzendaria 2 4 2 1 0 9
    Ziluaga Arrate, Txomin 0 1 0 0 0 1
    Zubero Beascoechea, Imanol 0 1 0 0 0 1
    Zubimendi Izaga, Araitz (ABGSA LT) 1 1 5 0 0 7
    Zubimendi Izaga, Araitz (Batasuna LT) 0 1 0 0 0 1
    Zuzentza, Lan eta Gizarte Segurantzako sailburua 3 9 8 6 2 28
    de Urquijo Valdivielso, Carlos M.ª (PV-ETP LT) 10 16 19 0 0 45
    Álvarez Forcada, Joseba (ABGSA LT) 7 4 2 4 0 17