• Guztiak
  • 2003tik eskola-jantokien esleipena ikertzeko batzordea
  • Bateraezintasunak
  • Diputazio Iraunkorra
  • EITBren Kontrola
  • Ekonomiaren Garapena eta Azpiegiturak
  • Enplegua, Gizarte Politikak eta Gazteria
  • Erakundeak, Segurtasuna eta Gobernantza Publikoa
  • Erregelamendua eta Gobernua
  • Europako Gaiak eta Kanpo Harremanak
  • Giza Eskubideak eta Berdintasuna
  • Hezkuntza
  • Ingurumena, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza
  • Kultura, Euskara eta Kirola
  • Lana eta Justizia
  • Legebiltzarkide Estatutua
  • Merkataritza, Kontsumoa eta Turismoa
  • Ogasuna eta Aurrekontuak
  • Osasuna
  • HizlariaUrtearen hitzaldiak
    2016201720182019Guztira
    Bilboko Udala, Mugikortasun eta Jasangarritasun Saileko zinegotzi ordezkari-laguntzaile 0 0 1 0 1
    KiVa programaren koordinatzailea 0 1 0 0 1
    "El Defensor del Deportista" elkarteko ordezkaria 0 0 1 0 1
    "Etorkizunaren Alde" herri plataforma 0 1 0 0 1
    "Sorgin eta Anitzak" eta "Argitan" taldeen ordezkaria 0 1 0 0 1
    +PLANifica2+salud Plataforma, ordezkaria 0 0 0 1 1
    --- 0 0 1 0 1
    ---, --- 0 2 0 0 2
    ---Federico Martínez-Repélega Auzokide Elkartea 0 0 1 0 1
    2003tik Eusko Jaurlaritzaren zuzeneko kudeaketako eskola-jantokien zerbitzu-ematea esleitzeko prozesua eta eratorritako erantzukizun politikoak ikertzeko batzordea, lehendakaria 0 0 12 0 12
    2003tik eskola-jantokien esleipena ikertzeko batzordea, legelaria 0 0 1 0 1
    67. Euskal Soziometro ikerketa-taldeko kideak 0 0 1 0 1
    ACNUR España, ordezkaria 0 1 0 0 1
    AGISAS, BIGITE eta ARGITE elkarteak 0 0 0 1 1
    ASPANOVAS, Bizkaiko Haur Minbidizunen Gurasoen Elkartea 0 0 0 1 1
    Abokatua, Iñaki Carro Iturregi 0 0 1 0 1
    Abokatua, Iñigo Saratxo Uriarte 0 0 1 0 1
    Administrazio eta Finantziazio Sanitarioko sailburuordea 0 0 0 1 1
    Administrazio eta Zerbitzuen sailburuordea 0 3 2 2 7
    Adostuz Euskadiko Irakasle Jubilatuen Elkarteko ordezkaria 0 1 0 0 1
    Agirre Garitaonandia, Jasone (EH Bildu LT) 0 6 12 2 20
    Aguirre Arizmendi, Iñaki (EA-NV LT) 1 8 9 3 21
    Aiartza Zallo, Jon (EA-NV LT) 1 26 14 10 51
    Aldarte, LGTBI arreta zentroa 0 0 0 1 1
    Altsasuko Gurasoak 0 0 1 0 1
    Amnistía Internacional, FundiPau, Greenpeace eta Oxfam Intermon 0 0 1 0 1
    Amoros i March, Oriol 0 0 1 0 1
    Ancora Ondarearen Kontserbaziorako Elkarte Zibikoa 0 3 0 0 3
    Andueza Lorenzo, Eneko (SV-ES LT) 1 38 28 4 71
    Aniturri eta Samaniego institutuetako Guraso Elkartea 0 1 0 0 1
    AprendeTEA elkartea 0 0 1 0 1
    Arabako Arkeologia Institutua 0 1 0 0 1
    Arabako Hezkuntza Lurralde ordezkaria 0 0 1 0 1
    Arabako Ikerketa Kriminalaren Zerbitzuko komisario burua 0 0 1 0 1
    Arabako Kirol Federacioen elkarteko kidea 0 0 1 0 1
    Aramaioko Udala, alkatea 0 0 1 0 1
    Arana Varas, Eukene (EP LT) 1 32 33 6 72
    Aranzadi Zientzia Elkartea 0 1 0 0 1
    Ararteko 0 7 5 1 13
    Ararteko, idazkari nagusia 0 1 3 1 5
    Arartekoa, Gizarte-harremanetako, Azterlanetako eta Modernizazioko zuzendaria 0 2 2 0 4
    Arartekoa, Haur eta Nerabeentzako Bulegoko arduradura 0 2 2 0 4
    Arartekoa, aholkularia 0 1 2 1 4
    Argilan 0 1 0 0 1
    Arizmendiarrietaren Lagunak Elkartea 0 1 0 0 1
    Ariñezko Administrazio Batzordea, lehendakaria 0 1 0 0 1
    Arkitekto eta ikertzailea 0 1 0 0 1
    Arkitektoa 0 1 0 0 1
    Arratibel Imaz, Iñaki, kirol-mediku eta SHEEko irakaslea 0 1 0 0 1
    Arregi Romarate, Amaia (EA-NV LT) 1 41 21 7 70
    Arrieta Frutos, Félix 0 0 1 0 1
    Arrizabalaga Arruza, Leixuri (EA-NV LT) 0 9 19 3 31
    Arruabarrena Azpitarte, Mikel (EA-NV LT) 0 24 23 7 54
    Arteak Ireki Plataforma 0 0 0 1 1
    Arzuaga Gumuzio, Julen (EH Bildu LT) 8 34 40 6 88
    Aseguramendu eta Kontratazio Sanitarioko zuzendaria 0 0 0 1 1
    Asociación Europeísta Ambiental AERA 0 1 0 0 1
    Asociación de Daño Cerebral Adquirido Infantil, HIru Hamabi 0 1 0 0 1
    Asociación de Dislexia Euskadi - DISLEBI 0 0 1 0 1
    Asparrengo Udala 0 1 0 0 1
    Asuncion klinika, langileen ordezkaritza 0 0 1 0 1
    Aurrekontu zuzendaria 0 0 1 0 1
    Auzitegiko Medikuntzako Euskal Institutua, Auzitegiko medikuak 0 0 1 0 1
    Auzo Lagun, Cocina Central Goñi eta Cocina Central Magui, ordezkaria 0 0 1 0 1
    Azpiegitura eta Garraioko sailburuordea 0 1 1 0 2
    Aztiker 0 0 1 0 1
    Babestu Bizkaia-Araba elkarteko kidea 0 0 1 0 1
    Babestu elkartea 0 0 1 0 1
    Bakea eta Duintasuna Elkartea 0 2 0 1 3
    Bakegintza eta Bizikidetzarako idazkari nagusia 0 2 0 0 2
    Balear Uharteetako Gobernuko Ingurumen Heziketa, Ingurumen Kalitate eta Hondakinen zuzendari orokorra 0 0 0 1 1
    Banaiz Bagara elkartea, zuzendaria 0 0 1 0 1
    Barakaldo Naturala Plataforma 0 0 0 1 1
    Barbero González, Iker 0 0 1 0 1
    Barrio Baroja, Carmelo (PV-ETP LT) 0 98 71 38 207
    Bartzelonako Unibertsitateko irakasle eta Oinarrizko Errenta Sareko presidentea, Daniel Raventós 0 0 0 1 1
    Basauriko Espetxeko Lehen Mailako Arreta Unitateko burua 0 0 1 0 1
    Basquetour-Turismoaren Euskal Agentziako zuzendaria 0 0 1 0 1
    Bateraezintasun Batzordea, lehendakaria 7 11 4 0 22
    Bateraezintasun Batzordea, lehendakariordea 0 3 0 0 3
    Bateraezintasunen Batzordea, legelaria 1 0 0 0 1
    Batzordeko lehendakaria 0 2 1 0 3
    Becerra Carollo, Jose Ramón (EP LT) 0 70 67 27 164
    Bentouhami, Abdelkhalik 0 0 1 0 1
    Berasaluze Lazkano, Irune (EA-NV LT) 1 21 20 3 45
    Bermejo Gómez de Segura, Roberto 0 1 0 0 1
    Berriozabal Bóveda, Jone (EA-NV LT) 1 17 39 14 71
    Betolaza San Miguel, Amaia (EA-NV LT) 0 16 4 2 22
    Biain, Antzine 0 1 0 0 1
    Bilbao Dendak, SShops Donostia eta Gasteiz On elkarteetako ordezkaritza 0 0 1 0 1
    Bilbao-Bizkaia Ur Partzuergoa, ordezkariak 0 0 0 1 1
    Bitartekaritza Zerbitzuko langileak 0 0 1 0 1
    Bizkaiko Etxeen Langileen Elkartea (ATH-ELE) 0 0 1 0 1
    Bizkaiko Foru Aldundiko Balorazio eta Orientazio Zerbitzuko buru eta Euskadiko koordinatzaile soziosanitarioa 0 0 1 0 1
    Bizkaiko Gizarte Langileen Elkargo Ofiziala 0 1 0 0 1
    Bizkaiko Medikuen Elkargoa, presidentea 0 0 1 0 1
    Bizkaiko bulegoetako lan-hitzarmenaren negoziazio-mahaiaren ordezkaria 0 0 1 0 1
    Blanco de Angulo, Eba (EH Bildu LT) 1 23 17 9 50
    Bollain Urbieta, Julen (EP LT) 0 21 14 3 38
    Bosch, Angels 0 0 1 0 1
    Bueno Mendieta, Gorka 0 1 0 0 1
    Bulegoa Sektore Publikoa SLPU. PFUko Katedratikoa, Zuzenbidean doktorea eta Administrazio Publikoen aholkularia 0 0 1 0 1
    CCOO Irakaskuntza sindikatua 0 0 1 0 1
    CCOO sindikatua 0 1 0 2 3
    CCOO sindikatua, ordezkaria 0 3 2 1 6
    CCOO sindikatua, ordezkariak 0 4 1 0 5
    CEAR Euskadi 0 2 1 1 4
    CEPES, ordezkaria 0 0 0 1 1
    CNTko ordezkariak 0 0 1 0 1
    COVITE, presidentea 0 0 1 0 1
    COVITEren ordezkariak 0 0 1 0 1
    Caritas Euskadi 0 0 1 0 1
    Carrasco, Sonia, "Pobreza y exclusión desde la perspectiva de género" tesiaren egilea 0 0 0 1 1
    Casanova Alonso, Iker (EH Bildu LT) 0 28 11 1 40
    Castelo de Sa, Alexia (SV-ES LT) 2 48 47 17 114
    Cebek, Bizkaiko Enpresarien Konfederazioko, presidentea 0 1 0 0 1
    Cebek, Lan Harremanetarako zuzendaria 0 1 0 0 1
    Cebek, idazkari nagusia 0 1 0 0 1
    Cerejido Muñoz, Amaia 0 0 1 0 1
    Chrysallis Euskal Herria 0 0 1 0 1
    Chávez Ixcaquic, Aura Lolita 0 0 1 0 1
    Confines Euskadi elkartea 0 0 1 0 1
    Corcuera Leunda, Susana (SV-ES LT) 4 29 21 2 56
    Cornelis Van Der Meer 0 0 1 0 1
    Cádizeko Trantsizio Energetikorako Mahaiko koordinatzailea 0 1 0 0 1
    DRETS (Kataluniako legegileen elkartea), ordezkariak 0 1 0 0 1
    Damborenea Basterrechea, Antonio (PV-ETP LT) 4 15 5 5 29
    Datuak Babesteko Euskal Agentzia 0 0 2 0 2
    De Miguel Calvo, Estibaliz 0 0 2 0 2
    Devers, Gilles 0 0 1 0 1
    Diaz de Gereñu Lasaga, Leire 0 0 1 0 1
    Director de Osatek 0 0 1 1 2
    Doktorea, Estibaliz Linares Bahillo 0 0 1 0 1
    Donostiako Bidebieta institutuko hezkuntza-komunitateko kidea 0 0 1 0 1
    Donostiako udala, alkatea 0 1 0 0 1
    EAEko Hiesaren eta sexu-transmisioko beste gaixotasun batzuen Planaren eta espetxeetako osasunaren arduraduna 0 0 1 0 1
    EAEko koordinatzaile soziosanitarioa 0 1 0 0 1
    EEE Euskal Energia Erakundea 0 1 0 0 1
    EHIGE-Euskal Herriko Ikasleen Gurasoen Elkartea 0 0 2 1 3
    EITBko Estrategia eta Komunikazioko zuzendaria 0 0 1 0 1
    EITBko zuzendari nagusia 0 3 9 3 15
    EITBren Kontrol Batzordea, idazkaria 0 0 0 2 2
    EITBren Kontrol Batzordea, legelaria 0 0 1 0 1
    EITBren Kontrol Batzordea, lehendakaria 0 7 10 3 20
    EITBren Kontrol Batzordea, lehendakariordea 0 5 0 0 5
    EKA/ACUV, Euskal Kontsumitzaileen Alkartea/ Asociación de Personas Consumidoras y Usuarias Vasca 0 0 1 0 1
    EKFB, Euskal Kirol Federazioen Batasuna 0 0 1 0 1
    EKP-Euskadiko Kirol Portuetako zuzendaria 0 1 0 0 1
    ELA sindikatua 0 3 1 2 6
    ELA sindikatua, ordezkaria 0 0 4 0 4
    ELA sindikatua, ordezkariak 0 4 1 0 5
    ELA sindikatuko ordezkaria 0 0 0 1 1
    ELEAK - Libre Mugimendua 0 0 1 0 1
    ENBA nekazal sindikatua 0 0 1 0 1
    ERNE Sindikatua, ordezkariak 0 0 1 0 1
    ESEN sareko ordezkariak 0 0 1 0 1
    ESK sindikatua 0 2 0 0 2
    ESK sindikatua, Sergio Ortega Pérez 0 1 0 0 1
    ETBko zuzendaria 0 1 1 0 2
    EUDEL 0 1 0 0 1
    Eako udala 0 1 0 0 1
    Eguzki, Euskal Herriko talde ekologista eta antinuklearra 0 1 0 0 1
    Ehsan Ullah Kahn 0 0 1 0 1
    Ekai Center 0 0 0 1 1
    Ekologistak Martxan 0 2 0 0 2
    Ekologistak Martxan Bizkaia 0 0 0 1 1
    Ekologistak Martxan eta Zadorra Birizk, kidea 0 1 0 0 1
    Ekonomia eta Aurrekontuen sailburuordea 0 1 0 0 1
    Ekonomia, Finantza eta aurrekontuen sailburuordea 0 1 2 0 3
    Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Batzordea, batzordeburua 0 0 11 4 15
    Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Batzordea, idazkaria 0 2 1 0 3
    Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Batzordea, jarduneko lehendakaria 0 2 3 2 7
    Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Batzordea, lehendakaria 0 32 16 0 48
    Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Batzordea, lehendakariordea 0 2 3 2 7
    Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Saila, sailburua 0 13 11 3 27
    El Roble Auzokide Elkartea (Portugalete) 0 0 0 1 1
    El Salvadorreko Colectiva Feminista-ko ordezkaria 0 0 1 0 1
    Elkar Fundazioa eta Siadeco Ikerketa Elkartea 0 0 1 0 1
    Elkarlan Zuzenbideko Euskadiko Elkartea, ordezkariak 0 1 0 0 1
    Elkartean, Euskal Autonomia Erkidegoko Gutxitasun Fisikoa eta/edo Organikoa duten Pertsonen Konfederazio Koordinatzailearen ordezkaria 0 1 1 0 2
    Elorza Alday, Itziar 0 0 1 0 1
    Elías Ortega, Ángel 0 0 0 1 1
    Emakumeen Ikusgaitasuna Hedabideetan (EHUko irakasleak eta ikertzaileak) 0 1 0 0 1
    Emakunde, idazkari nagusia 0 0 1 0 1
    Emakunde, zuzendaria 0 5 3 1 9
    Energiaren Euskal Erakundea (EVE), zuzendari nagusia 0 0 1 0 1
    Enplegu eta Gazteriako sailburuordea 0 0 0 1 1
    Enplegu, Gizarte Politika eta Etxebizitza Batzordea, lehendakaria 0 2 0 0 2
    Enplegu, Gizarte Politika eta Gazteria Batzordea, lehendakari lanak 0 0 1 0 1
    Enplegu, Gizarte Politika eta Gazteria Batzordea, lehendakaria 0 35 25 9 69
    Enplegu, Gizarte Politika eta Gazteria Batzordea, lehendakariordea 0 0 5 0 5
    Enpleguko eta Gizarte Politiketako Saila, sailburua 0 13 10 0 23
    Eraikiz Kolektiboa 0 2 0 0 2
    Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea, batzordeburua 0 0 22 8 30
    Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea, legelaria 0 1 0 0 1
    Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea, lehendakaria 0 23 24 0 47
    Erakundeen Baliabideetako zuzendaria 0 0 1 0 1
    Erelgune foroa, ordezkariak 0 0 1 0 1
    Erregistro Zibilaren zerbitzuko langileak 0 1 0 0 1
    Errekabarri Eguzkia guraso-elkartea 0 1 0 0 1
    Errenteriako Udala, alkatea 0 1 0 0 1
    Errespetuz 0 0 1 0 1
    Erriondo Korostola, Lore 0 0 1 0 1
    Ertzain Abertzaleen Elkartea 0 0 1 0 1
    Ertzaintzako ELA sindikatua 0 0 1 0 1
    Ertzaintzako Esan sindikatua 0 0 1 0 1
    Ertzaintzako Euspel sindikatua 0 0 1 0 1
    Eskoziako Alderdi Berdeko parlamentarioa eta polizia-buru ohia, John Finnie, 0 0 1 0 1
    Eskubideko Sozialen kartaren sinatzaileak, ordezkaria 0 0 1 0 1
    Espainiako Medicus Mundi Elkarteen Federazioko (FAMME) lehendakaria 0 1 0 0 1
    Estarrona Elizondo, Josu (EH Bildu LT) 0 40 23 9 72
    Etniker, Labayru Etnografia Saila 0 1 0 0 1
    Etxebarrieta Legrand, Oihana (EH Bildu LT) 0 40 43 10 93
    Etxeberria Balerdi, Felix 0 0 1 0 1
    Etxeberria Gabilondo, Francisco 0 0 1 0 1
    Etxerat, ordezkariak 0 1 1 0 2
    Eurest, ordezkariak 0 0 1 0 1
    Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea, lehendakaria 0 13 27 6 46
    Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea, lehendakariordea 0 2 2 0 4
    Europako Gaietarako zuzendaria 0 0 1 0 1
    Europako Kontseiluko Kultura, Natura eta Ondareko arduraduna, Eladio Fernández-Galiano 0 0 1 0 1
    Europako Parlamentuko diputatua, Josu Juaristi Abaunz 0 0 1 0 1
    Europako Parlamentuko diputatua, Maite Pagazaurtundua Ruiz 0 0 1 0 1
    Europako Parlamentuko diputatua, Ramón Jauregi Atondo 0 0 1 0 1
    Europako Parlamentuko diputatua, Xabier Benito Ziluaga 0 0 1 0 1
    Euskadi Irakurketa Erraza 0 0 1 0 1
    Euskadiko Alguazilen Elkartea, ordezkariak 0 0 1 0 1
    Euskadiko Biologoen Elkargo Ofiziala 0 0 0 1 1
    Euskadiko Ekonomia eta Gizarte Arazoetarako Batzordea 0 0 1 0 1
    Euskadiko Eskola Kontseilua, presidentea 0 0 1 0 1
    Euskadiko Eskola Kontseiluko lehendakaria 0 1 0 0 1
    Euskadiko Futbol Federakundea 0 1 1 0 2
    Euskadiko GGKEen Koordinakundea, ordezkaria 0 1 1 0 2
    Euskadiko Gazteriaren Kontseilua 0 1 2 0 3
    Euskadiko Gazteriaren Kontseilua, lehendakaria 0 2 0 0 2
    Euskadiko Hidrokarburo Baltzua SA, zuzendari teknikoa 0 0 1 0 1
    Euskadiko Hidrokarburo Baltzua, A.B. (SHESA), zuzendari teknikoa 0 1 0 0 1
    Euskadiko Kooperatiben Goren-Kontseilua, lehendakaria 0 0 0 1 1
    Euskadiko Nekazaritzako Elikagaien Kooperatiben Federazioa, idazkari teknikoa 0 0 0 1 1
    Euskadiko Parke Teknologikoen Sarea, zuzendari nagusia 0 0 1 0 1
    Euskadiko Passivhaus Eraikitzea plataforma 0 1 0 0 1
    Euskal Autonomia Erkidegoko Fiskal Nagusia 0 1 0 1 2
    Euskal Autonomia Erkidegoko Justizia Auzitegi Nagusia, lehendakaria 0 0 1 0 1
    Euskal Autonomia Erkidegoko Lan Harremanen Kontseilua 0 1 1 0 2
    Euskal Dendak elkarteko ordezkaria 0 0 1 0 1
    Euskal Estatistika Erakundea, zuzendari nagusia 0 0 1 0 1
    Euskal Herrian Euskaraz 0 0 1 0 1
    Euskal Herriaren Adiskideen Elkartea 0 1 0 0 1
    Euskal Herriko Aurre-Doktoreen Asanblada 0 1 0 0 1
    Euskal Herriko Auzitegi Nagusia, lehendakaria 0 1 0 0 1
    Euskal Herriko Fisioterapeuten Elkargo Ofiziala 0 1 1 0 2
    Euskal Herriko Gidoigileen Elkarte Profesionaleko ordezkaria 0 0 1 0 1
    Euskal Herriko Mugimendu Feminista 0 0 0 1 1
    Euskal Herriko Musika Eskolen Elkartea 0 0 1 0 1
    Euskal Herriko Pentsiodunen Plataformak, ordezkari 0 0 1 0 1
    Euskal Herriko Soin Iharduera eta Kirolaren Zientzietako Lizentziatuen Elkargo Ofizialeko ordezkaria 0 0 1 0 1
    Euskal Herriko Unibertsitatea, errektore ohia 0 1 0 0 1
    Euskal Herriko Unibertsitatea, errektorea 0 0 0 1 1
    Euskal Herriko Unibertsitateko Gizarte-Ekonomia eta Zuzenbide Kooperatiboaren Institutua, GEZKI, ordezkariak 0 0 0 1 1
    Euskalsida, lehendakaria 0 1 0 0 1
    Euskalsidako ordezkaria 0 1 0 0 1
    Euskararen Gizarte erakundeen Kontseilua 0 1 0 0 1
    Eusko Ikaskuntza 0 1 0 0 1
    Eusko Jaurlaritzako Hezkuntza Ikuskaritzako ikuskari nagusia 0 0 0 1 1
    Eusko Legebiltzarreko lehendakaria 16 1 2 0 19
    Euskomer Euskadiko merkataritzako enpresen erakundeko ordezkaria 0 0 1 0 1
    Experto de la Universidad del País Vasco (UPV/EHU) 0 1 0 0 1
    FEATECE Daño Cerebral Adquirido Euskal Federazioa eta ATECE Araba 0 1 0 0 1
    FEVAS 0 0 1 0 1
    Familia Politikako eta Aniztasuneko zuzendaria 0 0 1 0 1
    Farmaziako zuzendaria 0 0 1 0 1
    Feminismo Komunitarioko Antzinako Sendatzaileen Sareko kidea 0 1 0 0 1
    Ferrer, Mariano 0 0 1 0 1
    Finantza Politikako eta Erakundeen Baliabideetako zuzendaria 0 1 0 0 1
    Font Gelabert, M. Antònia 0 0 1 0 1
    Francisco Escudero Musika Kontserbatorio Profesionala, ordezkariak 0 0 1 0 1
    Frankismoaren Krimenen Aurkako Kereilaren Euskal Plataforma 0 0 0 1 1
    Fronte Polisarioaren Euskadiko ordezkaritza, ordezkaria 0 0 1 0 1
    Fsiioterapeuten Kolektiboa, ordezkariak 0 1 0 0 1
    Fullaondo Elordui-Zapaterietxe, Arkaitz 0 0 1 0 1
    Funtzio Publikoko sailburuordea 0 1 0 0 1
    Fusi Aizpurua, Juan Pablo 0 0 1 0 1
    GAREN, Enpresarien elkartea 0 2 0 0 2
    GIPYPAC Kultura Ondare eta Paisaiei buruzko Ikerketa taldearen ordezkaria 0 1 0 0 1
    GKE Save The Children Euskadi 0 2 2 0 4
    GPAC EHUko Ondare Eraikiari buruzko Ikerketa Taldea 0 1 0 0 1
    Garabide elkartea 0 0 1 0 1
    Garapenerako Lankidetzaren Euskal Agentzia, zuzendaria 0 2 0 0 2
    Garcia Azkoaga, Ines 0 0 1 0 1
    García Larrimbe, Edurne (EP LT) 0 51 45 11 107
    Garmendia, Mª Carmen 0 0 1 0 1
    Garrido Knörr, Laura (PV-ETP LT) 1 77 52 22 152
    Garzia, Joxerra 0 0 0 1 1
    Gasteizko Berritzeguneko eta Artatse HLHIko gizarte-langileak 0 1 0 0 1
    Gasteizko Eskubide Sozialen Aldeko Plataforma (PDS), ordezkaria 0 0 1 0 1
    Gasteizko Hezkuntza eta Aniztasuna lan-mahaiaren ordezkaria 0 1 0 0 1
    Gastronomía Baska, ordezkariak 0 0 1 0 1
    Gastronomía Cantábrica, ordezkariak 0 0 1 0 1
    Gatazka eta Kanpo Ekintzako Ikerketa Institutua (IECAH), zuzendarikidea 0 0 1 0 1
    Gazteriako zuzendaria 0 0 1 0 1
    Gernika Gogoratuz, Bakearen Aldeko Aztertegia 0 0 0 1 1
    Gipuzkoako Gizarte Erakundeen Elkartea 0 0 1 0 1
    Gipuzkoako Kultura, Turismo, Gazteria eta Kiroleko diputatua 0 1 0 0 1
    Gipuzkoako basozaina 0 1 0 0 1
    Gipuzkoako haur minbizidunen guraso elkartea, ASPANOGI 0 0 0 1 1
    Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea, iharduneko lehendakaria 0 2 0 0 2
    Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea, lehendakaria 0 45 54 13 112
    Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea, lehendakariordea 0 0 0 1 1
    Giza Eskubide, Bizikidetza eta Lankidetzaren idazkari nagusia 0 4 3 0 7
    Giza Eskubideen, Bizikidetzaren eta Lankidetzaren idazkari nagusia 0 0 2 0 2
    Giza eskubideen defendatzaileak 0 0 1 0 1
    Gizarte Ekonomiaren zuzendaria 0 1 1 0 2
    Gizarte Harremanetako, Azterlanetako eta Modernizazioko zuzendaria 0 1 0 0 1
    Gizarte Politiketako sailburuordea 0 1 1 0 2
    Gizarte Zerbitzuen zuzendari 0 2 1 0 3
    Gizarte-ekimeneko ikastetxeetako FECAPP, FAPAE eta Bidelagun guraso-elkarteen federazioak 0 0 0 1 1
    Gobernantza Globaleko Programaren zuzendari eta Florentziako Europako Institutu Unibertsitarioko Zuzenbide-irakaslea 0 1 0 0 1
    Gobernantza Publiko eta Autogobernu Saila, Ikuskaritza Orokorreko arduraduna, 0 0 1 0 1
    Gobernantza Publiko eta Autogobernu Saila, sailburua 0 3 4 1 8
    Gobernantza Publiko eta Autogobernuko Saila, Zerbitzu zuzendaria 0 2 1 0 3
    Goiener kooperatiba 0 1 0 0 1
    Goirizelaia Ordorika, Jone (EH Bildu LT) 0 10 11 3 24
    Gomez Mateos, Aitor 0 0 0 1 1
    González-Páramo, José Manuel 0 0 1 0 1
    Gorospe Elezkano, Miren Josune (EA-NV LT) 1 10 3 1 15
    Gorputz-hezkuntza eta Kiroleko doktorea 0 0 1 0 1
    Grajales Rodríguez, Unai (EA-NV LT) 0 17 3 0 20
    Greenpeace 0 0 1 0 1
    Guanche Suárez, Tinixara (EP LT) 1 52 29 6 88
    Guatemalako CODECA Landa Garapenerako Komitea, Leyria Vay García 0 0 1 0 1
    Gure Platera Gure Aukera ekimeneko ordezkaria 0 1 0 0 1
    Gurrutxaga Uranga, Maialen (EA-NV LT) 0 23 14 11 48
    Gurutzetako Unibertsitate Ospitalearen Ordezkariak 0 0 1 0 1
    HAEE, koordinazio eta kudeaketa idazkaria 0 0 1 0 1
    HEIZE, Euskal Eskola Publikoaren Zuzendaritza Elkarteen Federazioa 0 0 1 0 1
    Hala Bedi Irratia, kidea 0 1 1 0 2
    Haurren Arreta Osorako Programa (PADI), arduraduna 0 0 1 0 1
    Haurreskolak Partzuergoa, gerentea 0 1 1 0 2
    Helduentzako Euskadiko ikastetxeak, ordezkariak 0 0 1 0 1
    Hermana Mayor Plataformako ordezkariak 0 1 0 0 1
    Hernández Hidalgo, Jon (EP LT) 0 41 27 4 72
    Hernández Hidalgo, Jon, eta Martínez Zatón, Iñigo (GP EP) 0 0 1 0 1
    Hezkuntza Batzordea, legelaria 0 2 3 1 6
    Hezkuntza Batzordea, lehendakaria 0 51 55 16 122
    Hezkuntza Batzordea, lehendakariordea 0 6 19 2 27
    Hezkuntza Laguntzako Espezialisten Plataformako ordezkaria 0 1 0 0 1
    Hezkuntza Laikoa Taldea, kideak 0 0 1 0 1
    Hezkuntza Saila, sailburua 0 20 19 3 42
    Hezkuntza Saileko Administrazioko eta Zerbitzuetako sailburuordea 0 1 2 0 3
    Hezkuntza eta Kirol Fakultatea (EHU), ordezkaria 0 0 1 0 1
    Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerketa sailburu ohia, Anjeles Iztueta Azkue 0 0 1 0 1
    Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerketa sailburu ohia, José Antonio Campos Granados 0 0 1 0 1
    Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerketa sailburu ohia, M.ª Isabel Celaá Diéguez 0 0 1 0 1
    Hezkuntzako sailburuordea 0 5 5 0 10
    Hizkuntza Politikako sailburuordea 0 5 5 0 10
    Hondurasko Atxilotu Desagertuen Senideen Komitea HADSK, zuzendaria 0 1 0 0 1
    IOHLEE Industria Ondare eta Herri Laneko Euskal Elkartea 0 1 0 0 1
    ISEI-IVEI Irakas Sistema Ebaluatu eta Ikertzeko Erakundea, zuzendaria 0 3 2 0 5
    IVAC teknikaria 0 1 0 0 1
    IVAP, zuzendaria 0 0 1 0 1
    IZEA Irakaskuntza Zentroen Elkarte Autonomoa 0 0 0 1 1
    Ikastolen Elkartea 0 1 2 0 3
    Ikerketa eta Berrikuntza Sanitarioko zuzendari 0 0 0 1 1
    Ikuspegi (Immigrazioaren Euskal Behatokia), ordezkaria 0 1 0 0 1
    Industriako sailburuordea 0 0 2 0 2
    Ingurumen Administrazioaren zuzendaria 0 0 0 2 2
    Ingurumen eta Hirigintzako zuzendaria, Arabako Foru Aldundia 0 0 1 0 1
    Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Batzordea, batzordeburua 0 16 11 10 37
    Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Batzordea, batzordeburuordea 0 0 2 0 2
    Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Batzordea, idazkaria 0 0 4 0 4
    Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Batzordea, jarduneko batzordeburua 0 3 0 0 3
    Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Batzordea, lehendakaria 0 0 4 0 4
    Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Saila, sailburua 0 4 5 1 10
    Ingurumenaren sailburuordea 0 1 3 0 4
    Ingurumeneko fiskal koordinatzailea. Bizkaiko Probintzia Fiskaltza 0 1 0 0 1
    Ingurumeneko sailburuordea 0 0 0 2 2
    Ipar Irlandarako Bakerako eta Adiskidetzerako EBeko Programaren arduraduna (Colgan) 0 0 1 0 1
    Iriarte Okiñena, Maddalen (EH Bildu LT) 0 1 0 0 1
    Iruzur Fiskalaren kontrako Borrokatzeko Batzordea, kideak 0 1 0 0 1
    Iruñeko Udala 0 1 0 0 1
    Itelazpi 0 1 0 0 1
    Iturrate Ibarra, Iñigo (EA-NV LT) 1 23 22 2 48
    Izarrekin Sara Etxera plataforma, kideak 0 1 0 0 1
    Jakintza ikastolako Jakingura guraso-elkarteko ordezkaria 0 1 0 0 1
    Jarduera Fisikoaren eta Kirolaren zuzendaria 0 5 3 2 10
    Jarduera Fisikoen eta Kirolaren goi mailako teknikaria 0 1 0 0 1
    Jerusalem Legal Aid and Human Rights Center, gobernuz kanpoko erakundea 0 0 1 0 1
    Joana Da Silveira Duarte 0 0 1 0 1
    Jorge Adolfo Freytter Romero Elkartea 0 1 0 0 1
    José Manuel García Caparrósen arreba 0 1 0 0 1
    José Manuel García Caparrósen senideen abokatua 0 1 0 0 1
    Juez Garmendia, Eva (EA-NV LT) 0 0 10 4 14
    Justizia Zuzendaritzako Gazte Justiziako zerbitzuko nagusia 0 1 0 0 1
    Justizia zuzendaria 0 2 1 0 3
    Kait, Kirol Arlorako iritzi Taldeko ordezkaria 0 0 1 0 1
    Kaleratzeak Stop Desahucios Araba, ordezkariak 0 0 1 0 1
    Kanpo Harremanen idazkari nagusia 0 4 3 1 8
    Kanpo Harremanetarako idazkari nagusia 0 1 0 0 1
    Kataluniako Espetxe Zerbitzuetako zuzendari nagusia 0 0 1 0 1
    Kataluniako Justiziako sailburuohia 0 0 1 0 1
    Kataluniako Parlamentuko Kanpo Ekintzarako Batzordeko kidea 0 0 0 1 1
    Kirol Saileko zuzendaria 0 1 0 0 1
    Kirolene, Kirol Irakaskuntzetako Ikastetxe Publiko ordezkaria 0 0 1 0 1
    Konfekoop, lehendakaria 0 0 0 1 1
    Kontseilua 0 1 2 0 3
    Kontsumobide-Kontsumoko Euskal Institutua, zuzendaria 0 0 3 0 3
    Korrika Prekarioa 0 1 0 0 1
    Kortajarena Ibañez, Nerea (EH Bildu LT) 0 38 28 9 75
    Kristau Eskola 0 0 1 1 2
    Kultura eta Hizkuntza Politika Saila, sailburua 0 13 11 2 26
    Kultura eta Hizkuntza Politikako Saila, aholkularia 0 1 0 0 1
    Kultura, Euskara eta Kirol Batzordea, batzordeburuordea 0 2 0 2 4
    Kultura, Euskara eta Kirol Batzordea, legelaria 0 1 0 0 1
    Kultura, Euskara eta Kirol Batzordea, lehendakaria 0 45 36 9 90
    Kultura, Euskara eta Kirol Batzordea, lehendakariordea 0 4 2 0 6
    Kultura, Gazteria eta Kiroletako sailburuordea 0 2 0 0 2
    Kulturako sailburuordea 0 1 3 0 4
    LAB sindikatua 0 2 1 2 5
    LAB sindikatua, EITB saileko ordezkariak 0 1 0 0 1
    LAB sindikatua, ordezkaria 0 1 4 1 6
    LAB sindikatua, ordezkariak 0 5 1 0 6
    LAB sindikatuko jangelen batzordeko kideak 0 1 0 0 1
    LAB sindikatuko ordezkaria 0 0 1 1 2
    LIFE, Filosofia eta Etika alorretako Ikerketa eta Esku hartzerako Laborategiak 0 1 0 0 1
    La Naval enpresa-batzordea, ordezkaria 0 1 0 0 1
    Laboratorios Bromatológicos Araba, gerentea 0 0 1 0 1
    Labrit Ondarea enpresa 0 1 0 0 1
    Lafragua Álvarez, Mateo 0 0 0 1 1
    Lan eta Justizia Batzordea, idazkaria 0 3 4 2 9
    Lan eta Justizia Batzordea, lehendakaria 0 27 19 13 59
    Lan eta Justizia Batzordea, lehendakariordea 0 1 1 0 2
    Lan eta Justizia Saila, aholkularia 0 1 0 0 1
    Lan eta Justizia Saila, sailburua 0 4 2 1 7
    Lan eta Justiziako Saila, Zerbitzu zuzendaria 0 2 1 0 3
    Lanbide Heziketako sailburuordea 0 0 0 1 1
    Lanbidek Eragindakoen Plataforma 0 1 0 0 1
    Landazuri Elkartea 0 1 0 0 1
    Laneko eta Gizarte Segurantzako sailburuordea 0 1 2 0 3
    Langune Hizkuntza Industrien elkartea 0 0 0 1 1
    Lanki, Mondragon Unibertsitateko Lankidetzaren Ikertegia, ordezkariak 0 0 0 1 1
    Lapurtutako Umeak Bizkaia "Itxaropena" Elkartea, ordezkariak 0 1 0 0 1
    Larrauri Aranguren, Estíbaliz (EA-NV LT) 0 13 7 1 21
    Larrion Ruiz de Gauna, Miren (EH Bildu LT) 0 9 8 2 19
    Latxaga Ugartemendia, David (EA-NV LT) 0 6 15 3 24
    Laudioko Udala, alkatea 0 0 1 0 1
    Lautadako Landa Garapen Elkartea 0 0 1 0 1
    Legutioko Udala, alkatea 0 0 2 0 2
    Lehendakaritzaren idazkari nagusia 0 1 1 0 2
    Lehiaren Euskal Agintaritza, Ikerketako zuzendaria 0 0 1 0 1
    Lehiaren Euskal Agintaritza, lehendakaria 0 1 3 0 4
    Lehiaren Euskal Agintaritzako lehendakari ohia, María Pilar Canedo Arrillaga 0 0 1 0 1
    Lenbur fundazioa 0 1 0 0 1
    Linares Martinez, Ziortza 0 1 0 0 1
    Llanos Gómez, Nerea (PV-ETP LT) 3 36 55 9 103
    Lopez de Arroyabe Saez de Maturana, Eva (EH Bildu LT) 0 9 34 7 50
    Luis Briñas-Santutxu eskolako Aterpearen Komisioaren ordezkaria 0 1 0 0 1
    Lumínica Ambiental enpresa 0 1 0 0 1
    López de Ocariz López de Munain, M.ª del Carmen 0 0 1 0 1
    López de Ocariz López de Munain, M.ª del Carmen (PV-ETP LT) 0 64 46 9 119
    MCC, Zerbitzu Juridikoen arduraduna 0 0 0 1 1
    MCC, harreman instituzionalen arduraduna 0 0 0 1 1
    Macazaga Sáenz, Cristina 0 0 1 0 1
    Macazaga Sáenz, Cristina (EP LT) 2 28 34 5 69
    Mahaia, Arabako Kulturaren Mahaia Sektoriala 0 1 0 0 1
    Malen Etxea emakume etorkinen elkarteko kidea 0 0 1 0 1
    Maleno Garzón, Helena (Colectivo Caminando Fronteras) 0 1 0 0 1
    Manzanos Bilbao, Cesar 0 0 1 0 1
    Manzanoseko Administrazioa Batzordea 0 0 1 0 1
    Markez Alonso, Iñaki 0 0 1 0 1
    Marokoko Estatuak egindako Giza Eskubideen Urraketa Larrien Biktimen Elkarte Sahararra 0 1 0 0 1
    Martínez Hierro, Lander (EP LT) 0 26 10 1 37
    Martínez Zatón, Iñigo 0 0 3 1 4
    Martínez Zatón, Iñigo (EP LT) 0 47 62 28 137
    Medicusmundi Bizkaia (MMB) lehendakaria 0 1 0 0 1
    Medicusmundi Gipuzkoa (MMG) lehendakaria 0 1 0 0 1
    Memoria sozioekonomikoaren Batzordeko presidentea 0 0 1 0 1
    Mendia Cueva, Idoia (SV-ES LT) 1 0 0 0 1
    Mendizabal Mendizabal, Garbiñe (EA-NV LT) 0 29 0 0 29
    Merkataritza eta Turismoko sailburuordea 0 0 1 0 1
    Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Batzordea, idazkaria 0 0 1 0 1
    Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Batzordea, lehendakaria 0 9 8 0 17
    Micaela Potilla eskola 0 1 0 0 1
    Michael Keating, Aberdeeneko Unibertsitateko Zientzia Politikoetako Katedradun eta Aldaketa Konstituzionalen ESRC Zentroaren (CCC) zuzendaria 0 0 1 0 1
    Michel Camdessus Nazioarteko Diru Funtsaren zuzendari-gerente ohia 0 0 1 0 1
    Mintzagor Euskadiko pertsona gorrak esparru zibiko eta politikoan ahalduntzeko elkartea 0 0 1 0 1
    Miren Ortubay Fuentes 0 0 1 0 1
    Molina Pérez, Rakel (EA-NV LT) 0 11 18 2 31
    Mugarik Gabe 0 1 3 0 4
    Mugarik Gabe, kideak 0 1 0 0 1
    Mugarik Gabeko Musikariak 0 0 0 1 1
    Munduko Medikuak eta Medicus Mundi 0 0 1 0 1
    Nafarroako Parlamentuko foru parlamentaria, Arantxa Izurdiaga Osinaga 0 0 1 0 1
    Natura Ondare eta Klima Aldaketako zuzendaria 0 0 0 1 1
    Nazioarteko Amnistia 0 0 2 0 2
    Nekazaritzako, Arrantzako eta Elikagai Politikako sailburuordea 0 0 1 0 1
    Nuclear Transparency Watch eta Greenpeace 0 2 0 0 2
    Nun Hago Elkarteko lehendakaria 0 0 0 1 1
    Ogasun eta Aurrekontu Batzordea, batzordeburua 0 0 7 3 10
    Ogasun eta Aurrekontu Batzordea, lehendakaria 0 20 2 0 22
    Ogasun eta Aurrekontu Batzordea, lehendakariordea 0 1 1 0 2
    Ogasun eta Ekonomia Saila, sailburua 0 5 1 0 6
    Ogasun eta Ekonomiako Saila, Zerbitzu zuzendaria 0 2 0 0 2
    Ogasun eta Ekonomiako Saila, aholkularia 0 1 0 0 1
    Ogasuneko eta Finantza Politikako sailburuordea 0 1 0 0 1
    Ogasuneko sailburuordea 0 1 2 0 3
    Ondare Babesa SL enpresa 0 1 0 0 1
    Orbegozo Uribe, Kerman (EA-NV LT) 1 15 18 1 35
    Oregi Bastarrika, Ana Isabel (EA-NV LT) 2 7 12 3 24
    Oriamendi 2010 SL 0 0 0 1 1
    Orkestra-Lehiakortasunerako Euskal Institutua 0 0 2 0 2
    Osa, Aitzol 0 0 1 0 1
    Osakidetzako Asistentzia Sanitarioko zuzendaria 0 4 2 1 7
    Osakidetzako Giza Baliabideen zuzendaria 0 1 3 0 4
    Osakidetzako Osasun Mentaleko eta Asistentzia Psikiatrikoko zerbitzuburua eta EAEko koordinatzaile soziosanitarioa 0 0 1 0 1
    Osakidetzako zuzendari nagusia 0 2 4 1 7
    Osakidetzaren Emergentziak zerbitzuko langileen batzordeko ordezkariak 0 0 0 1 1
    Osasun Batzordea, Jarduneko lehendakariak 0 0 3 0 3
    Osasun Batzordea, batzordeburua 0 2