• Guztiak
  • Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea
  • Ogasun eta Aurrekontu Batzordea
  • Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Batzordea
  • Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Batzordea
  • Hezkuntza Batzordea
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea
  • Bateraezintasun Batzordea
  • Enplegu, Gizarte Politika eta Gazteria Batzordea
  • Lan eta Justizia Batzordea
  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea
  • EITBren Kontrol Batzordea
  • Osasun Batzordea
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea
  • Kultura, Euskara eta Kirol Batzordea
  • Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Batzordea
  • Legebiltzarkideen Estatutuaren Batzordea
  • 2003tik Eusko Jaurlaritzaren zuzeneko kudeaketako eskola-jantokien zerbitzu-ematea esleitzeko prozesua eta eratorritako erantzukizun politikoak ikertzeko batzordea
  • Diputazio Iraunkorra
  • HizlariaUrtearen hitzaldiak
    2016201720182019Guztira
    "Pobreza y exclusión desde la perspectiva de género" tesiaren egilea, Sonia Carrasco 0 0 0 1 1
    "Etorkizunaren Alde" herri plataforma 0 1 0 0 1
    ACNUR España 0 1 0 0 1
    Abokatua, Iñigo Saratxo Uriarte 0 0 1 0 1
    Agirre Garitaonandia, Jasone (EH Bildu LT) 0 0 0 2 2
    Aiartza Zallo, Jon (EA-NV LT) 0 0 1 0 1
    Aldarte, LGTBI arreta zentroa 0 0 0 1 1
    Altsasuko Gurasoak 0 0 1 0 1
    Amnistía Internacional, FundiPau, Greenpeace eta Oxfam Intermon 0 0 1 0 1
    Arana Varas, Eukene (EP LT) 1 13 10 4 28
    Ararteko 0 5 2 2 9
    Ararteko, idazkari nagusia 0 0 2 2 4
    Arartekoa, Gizarte-harremanetako, Azterlanetako eta Modernizazioko zuzendaria 0 2 2 1 5
    Arartekoa, Haur eta Nerabeentzako Bulegoko arduradura 0 2 2 2 6
    Arartekoaren ondokoa 0 0 0 1 1
    Arregi Romarate, Amaia (EA-NV LT) 0 13 8 5 26
    Arrizabalaga Arruza, Leixuri (EA-NV LT) 0 3 11 6 20
    Arzuaga Gumuzio, Julen (EH Bildu LT) 1 14 10 6 31
    Bakea eta Duintasuna Elkartea 0 1 0 0 1
    Barbero González, Iker 0 0 1 0 1
    Barrio Baroja, Carmelo (PV-ETP LT) 0 21 19 23 63
    Berasaluze Lazkano, Irune (EA-NV LT) 0 6 0 0 6
    Blanco de Angulo, Eba (EH Bildu LT) 0 3 3 1 7
    CEAR Euskadi 0 2 1 2 5
    CNT sindikatua 0 0 1 0 1
    COVITE, presidentea 0 0 1 0 1
    COVITEren ordezkariak 0 0 1 0 1
    Castelo de Sa, Alexia (SV-ES LT) 0 0 2 0 2
    Cerejido Muñoz, Amaia 0 0 1 0 1
    Chrysallis Euskal Herria 0 0 1 0 1
    Chávez Ixcaquic, Aura Lolita 0 0 1 0 1
    Colectivo Caminando Fronteras, Helena Maleno Garzón 0 1 0 0 1
    Datuak Babesteko Euskal Agentzia 0 0 2 0 2
    Díez Antxustegi, Joseba (EA-NV LT) 0 0 0 4 4
    Ehsan Ullah Kahn 0 0 1 0 1
    El Salvadorreko Colectiva Feminista-ko ordezkaria 0 0 1 0 1
    Elkartean, Euskal Autonomia Erkidegoko Gutxitasun Fisikoa eta/edo Organikoa duten Pertsonen Konfederazio Koordinatzailea 0 0 1 0 1
    Emakunde, zuzendaria 0 3 3 0 6
    Enpleguko eta Gizarte Politiketako Saila, sailburua 0 0 0 1 1
    Eraikiz Kolektiboa 0 2 0 0 2
    Eran Efrati 0 0 0 1 1
    Errenteriako Udala, alkatea 0 1 0 0 1
    Errespetuz 0 0 1 0 1
    Estarrona Elizondo, Josu (EH Bildu LT) 0 0 0 1 1
    Etxebarrieta Legrand, Oihana (EH Bildu LT) 0 21 18 13 52
    Etxeberria Gabilondo, Francisco 0 0 1 0 1
    Etxerat 0 1 0 0 1
    Euskadiko GGKEen Koordinakundea, lehendakaria 0 0 0 1 1
    Euskadiko GGKEen Koordinakundea, ordezkaria 0 1 0 1 2
    Euskal Herriko Bilgune Feminista 0 0 0 1 1
    Euskal Herriko Mugimendu Feminista 0 0 0 1 1
    Euskal Herriko Unibertsitateko aditua 0 0 0 1 1
    Euskaltzaindia 0 0 0 1 1
    Eusko Legebiltzarreko lehendakaria 1 0 0 0 1
    Familia Politikako eta Aniztasuneko zuzendaria 0 0 1 0 1
    Feminismo Komunitarioko Antzinako Sendatzaileen Sareko kidea 0 1 0 0 1
    Frankismoaren Krimenen Aurkako Kereilaren Euskal Plataforma 0 0 0 1 1
    GKE Save The Children Euskadi 0 1 1 0 2
    Gallástegui Oyarzábal, Miren (SV-ES LT) 0 0 0 4 4
    Garapenerako Lankidetzaren Euskal Agentzia, zuzendaria 0 1 0 1 2
    García Larrimbe, Edurne (EP LT) 0 0 1 0 1
    Garrido Knörr, Laura (PV-ETP LT) 0 5 1 0 6
    Gernika Gogoratuz, Bakearen Aldeko Aztertegia 0 0 0 1 1
    Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea, iharduneko lehendakaria 0 2 0 0 2
    Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea, lehendakaria 0 46 55 27 128
    Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea, lehendakariordea 0 0 0 3 3
    Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordeko lehendakaria 0 0 0 1 1
    Giza Eskubide, Bizikidetza eta Lankidetzaren idazkari nagusia 0 4 2 0 6
    Giza eskubideen defendatzaileak 0 0 1 0 1
    Gizarte Harremanetako, Azterlanetako eta Modernizazioko zuzendaria 0 1 0 0 1
    Goirizelaia Ordorika, Jone (EH Bildu LT) 0 1 1 0 2
    Greenpeace 0 0 1 0 1
    Guanche Suárez, Tinixara (EP LT) 0 10 10 7 27
    Guatemalako CODECA Landa Garapenerako Komitea 0 0 1 0 1
    Gurrutxaga Uranga, Maialen (EA-NV LT) 0 3 0 0 3
    Gurutzetako Unibertsitate Ospitalea 0 0 1 0 1
    Hernández Hidalgo, Jon (EP LT) 0 1 2 1 4
    Hondurasko Atxilotu Desagertuen Senideen Komitea HADSK, zuzendaria 0 1 0 0 1
    Ipar Irlandarako Bakerako eta Adiskidetzerako EBeko Programaren arduraduna (Colgan) 0 0 1 0 1
    Iturrate Ibarra, Iñigo (EA-NV LT) 1 17 11 3 32
    Izarrekin Sara Etxera plataforma 0 1 0 0 1
    Jerusalem Legal Aid and Human Rights Center, gobernuz kanpoko erakundea 0 0 1 0 1
    Jorge Adolfo Freytter Romero Elkartea 0 1 0 0 1
    José Manuel García Caparrósen arreba 0 1 0 0 1
    José Manuel García Caparrósen senideen abokatua 0 1 0 0 1
    Juez Garmendia, Eva (EA-NV LT) 0 0 8 6 14
    Kortajarena Ibañez, Nerea (EH Bildu LT) 0 1 2 2 5
    LIFE, Filosofia eta Etika alorretako Ikerketa eta Esku hartzerako Laborategiak 0 1 0 0 1
    Llanos Gómez, Nerea (PV-ETP LT) 0 1 0 0 1
    Macazaga Sáenz, Cristina (EP LT) 0 0 2 0 2
    Marokoko Estatuak egindako Giza Eskubideen Urraketa Larrien Biktimen Elkarte Sahararra 0 1 0 0 1
    Martínez Hierro, Lander (EP LT) 0 2 0 0 2
    Martínez Zatón, Iñigo (EP LT) 0 6 9 10 25
    Mugarik Gabe 0 1 3 0 4
    Mugarik Gabeko Musikariak 0 0 0 1 1
    Munduko Medikuak eta Medicusmundi 0 0 1 0 1
    Nazioarteko Amnistia 0 0 2 0 2
    Nun Hago Elkarteko lehendakaria 0 0 0 1 1
    Orbegozo Uribe, Kerman (EA-NV LT) 0 1 0 0 1
    Osasun Publikoko Barrualdeko Eskualdeko medikuak 0 1 0 0 1
    Otero Gabirondo, Mikel (EH Bildu LT) 0 0 1 1 2
    Pastor Garrido, José Antonio (SV-ES LT) 0 0 2 2 4
    Pausu Media elkartea 0 1 0 0 1
    Pego Otero, Laura 0 0 1 0 1
    Presek Kaltetuen Mugimendua 0 1 0 0 1
    Prieto San Vicente, Txarli (SV-ES LT) 0 0 1 0 1
    Ramírez-Escudero Isusi, Juan Carlos (EA-NV LT) 0 0 2 2 4
    Rojo Solana, Natalia (SV-ES LT) 0 0 10 2 12
    Romero Pozo, Rafaela (SV-ES LT) 0 29 21 15 65
    Ríos Vivos 0 0 0 1 1
    Sare 0 1 0 1 2
    Segurtasun Saila, sailburua 0 1 0 0 1
    Senu herriko indigena 0 1 0 0 1
    Sin Hogarismo Plataforma 0 0 0 1 1
    Sánchez Martín, Gloria (SV-ES LT) 0 11 2 2 15
    UNRWA Euskadi, koordinatzailea 0 0 1 0 1
    Ugarte Zubizarreta, Larraitz (EH Bildu LT) 0 2 4 0 6
    Union of Palestinian Women Committees, gobernuz kanpoko erakundea 0 0 1 0 1
    Uria Serrano, Juan Luis (EP LT) 0 1 1 1 3
    Urruzuno Urresti, Unai (EH Bildu LT) 0 0 1 0 1
    Zabala Artano, María Pilar (EP LT) 0 7 6 4 17
    de Bengoechea Estrade, Juana (PV-ETP LT) 0 17 21 3 41