HizlariaUrtearen hitzaldiak
19801981198219831984Guztira
--- 19 9 4 4 0 36
Aguinaga Torrano, Joaquín María (CV LT) 1 12 11 3 0 27
Aguinaga Torrano, Joaquín María (Misto LT) 0 1 0 5 0 6
Aguiriano Forniés, José Antonio (SV-ES LT) 3 5 0 0 0 8
Albinarrate Eguia, Eusebio (NV LT) 1 5 8 2 0 16
Amunarriz Olano, Miren Begoña (NV LT) 2 1 4 13 0 20
Anasagasti Olabeaga, Iñaki Mirena (NV LT) 0 3 3 2 0 8
Ansola Larrañaga, Gurutz (NV LT) 3 5 2 11 0 21
Ansola Maiztegui, Alberto (NV LT) 1 4 5 4 0 14
Araba Batzar Nagusiko Ahaldun Jauna 0 0 0 2 0 2
Arostegui Zubiaurre, Florencio (Mx-AP LT) 11 7 24 9 0 51
Astarloa Ocerin, Carlos (NV LT) 0 4 3 5 0 12
Autonomiaren Garakuntzarako Lehendakariordea 0 0 0 2 0 2
Auzmendi Aierbe, Martín (EE LT) 3 8 12 12 0 35
Batzordeko lehendakaria 0 4 0 0 0 4
Benegas Haddad, José M.ª (SV-ES LT) 4 9 3 0 0 16
Bereciartua Arriaran, Ana (NV LT) 1 1 2 2 0 6
Bergara Etxebarria, Josu (NV LT) 0 11 5 3 0 19
Bizkaiko Batzar Nagusiko Ahaldun Jauna 2 0 0 1 0 3
Boneta y Piedra, Inmaculada (NV LT) 1 3 9 6 0 19
Casas Vila, Enrique (SV-ES LT) 0 0 0 9 0 9
Consejero Secretario de la Presidencia 2 6 8 19 0 35
Eguiagaray Ucelay, Juan Manuel (SV-ES LT) 4 22 17 31 0 74
Eguiguren Imaz, Jesús M.ª (SV-ES LT) 0 0 0 5 0 5
Ekonomia eta Ogasun Saila, sailburua 4 5 3 15 0 27
Eusko Legebiltzarreko lehendakaria 10 14 3 1 0 28
Garate Muñoz, Castor (NV LT) 3 5 5 10 0 23
García Damborenea, Ricardo (SV-ES LT) 8 14 18 0 0 40
Garraio, Komunikabide eta Itsas Arazoak Saila, sailburua 4 5 2 0 0 11
Gavilán Arganda, Angel José (SV-ES LT) 0 0 3 0 0 3
Guevara Saleta, Emilio (NV LT) 10 16 6 17 0 49
Guevara Saleta, Emilio (SV-ES LT) 0 2 0 0 0 2
Guipuzkoa Batzar Nagusiko Ahaldun Jauna 0 0 0 2 0 2
Herrizaingo Saila, sailburua 1 2 2 2 0 7
Hezkuntza Saila, sailburua 2 12 10 3 0 27
Hezkuntza eta Kultura Saila, sailburua 0 0 0 8 0 8
Industri Saila, sailburua 2 6 1 0 0 9
Industri eta Energi sailburua 0 4 6 2 0 12
Infante Escudero, Juan (EE LT) 0 32 12 19 0 63
Infante Escudero, Juan (Mx-PC LT) 0 9 3 0 0 12
Jauregui Atondo, Ramón (SV-ES LT) 5 12 20 0 0 37
Jaurlaritzako Autonomi Gaietarako Lehendakariorde 0 0 0 1 0 1
Jaurlaritzako Autonomi Gaietarako Lehendakariorde eta Lan Sailburua 0 0 0 1 0 1
Jaurlaritzako Lehendakariorde eta Lan sailburua 0 0 1 0 0 1
Jaurlaritzako Lehendakariordea 0 0 4 1 0 5
Jiménez Torres, Eduardo (NV LT) 0 0 0 3 0 3
Jiménez de Aberasturi Ullate, José María (NV LT) 0 0 0 1 0 1
Justizia Saila, sailburua 1 4 1 0 0 6
Kultur Saila, sailburua 3 8 7 2 0 20
Lan Saila, sailburua 2 7 2 1 0 12
Lecuona Laburu, José Ángel (SV-ES LT) 0 0 0 5 0 5
Lehendakaria 11 7 9 12 0 39
Leizaola Azpiazu, Joseba Andoni (NV LT) 0 1 2 1 0 4
Lertxundi Barañano, Roberto (Mx-PC LT) 12 0 0 0 0 12
Lizundia Askondo, José Luis 1 0 0 0 0 1
Lizundia Askondo, José Luis (EE LT) 4 9 13 20 0 46
Lurralde Plangintza eta Garraio Saila, sailburua 0 0 0 9 0 9
Lurralde Plangintza eta Herri Lan Saila, sailburua 4 1 9 0 0 14
López de Heredia Quintana, Pablo (CV LT) 1 5 8 0 0 14
Makua Zarandona, José M.ª (NV LT) 2 1 2 4 0 9
Marco Tabar, Alfredo (CDS LT) 3 0 0 2 0 5
Marco Tabar, Alfredo (CV LT) 0 13 12 6 0 31
Markiegi Candina, Xabier (EE LT) 0 2 9 18 0 29
Markiegi Candina, Xabier (Mixto-EE LT) 0 0 4 0 0 4
Martínez Pérez, Alfonso (SV-ES LT) 0 11 10 16 0 37
Maturana Plaza, José Antonio (SV-ES LT) 6 17 15 11 0 49
Merkataritza eta Turismo Saila, sailburua 0 0 2 2 0 4
Merkataritza sailburua 0 2 0 0 0 2
Merkataritza, Arrantza eta Turismo sailburua 0 0 0 4 0 4
Moreno Lombardero, Juan Miguel (SV-ES LT) 1 12 5 15 0 33
Narbaiza Azpiazu, Koldobika (NV LT) 0 0 0 2 0 2
Nekazaritza Saila, sailburua 1 7 4 2 0 14
Ochoa de Eribe Elorza, Juan José M.ª (NV LT) 0 0 0 2 0 2
Olaberria Uliondo, Juan José (EE LT) 2 5 2 3 0 12
Olaverri Zazpe, Javier (EE LT) 15 24 18 25 0 82
Onaindia Nachiondo, Mario (EE LT) 3 4 0 0 0 7
Ormazabal Zamakona, Francisco José (NV LT) 1 4 4 6 0 15
Osasun Saila, sailburua 0 0 2 0 0 2
Osasuna eta Gizarte Segurantza Saila, sailburua 1 5 4 8 0 18
Pérez García, Alberto (SV-ES LT) 0 0 0 10 0 10
Robles Canibe, José Luis (NV LT) 0 0 1 2 0 3
Rubalkaba Quintana, José Antonio (NV LT) 2 6 12 20 0 40
Sainz Angulo, Carlos (CDS LT) 1 0 0 1 0 2
Sainz Angulo, Carlos (CV LT) 0 3 3 3 0 9
Unzueta Uzcanga, Mitxel (NV LT) 0 2 1 0 0 3
Urbistondo Ruiz de Galarreta, Gonzalo (CV LT) 0 1 4 1 0 6
Urbistondo Ruiz de Galarreta, Gonzalo (Misto LT) 0 4 0 5 0 9
Uriarte Romero, Eduardo (EE LT) 5 16 8 9 0 38
Viana García, Pedro María (Misto LT) 0 0 1 1 0 2
Viana García, Pedro María (SV-ES LT) 1 2 5 0 0 8
Viana Santa Cruz, Jesús M.ª (CDS LT) 2 0 0 3 0 5
Viana Santa Cruz, Jesús M.ª (CV LT) 2 9 6 3 0 20
Zaldua Arbiza, José Antonio (NV LT) 0 3 3 2 0 8
de Griñó Rabert, Santiago (Mx-AP LT) 3 16 16 34 0 69
de Navascues Ugarte, Ibon (NV LT) 2 4 8 9 0 23