HizlariaUrtearen hitzaldiak
1987198819891990Guztira
--- 1 0 0 1 2
Agirre Kerexeta, Iñigo (NV LT) 3 4 1 0 8
Aguirre Bilbao, Xabier (NV LT) 1 5 2 5 13
Aguirre Uribe, M.ª Jesús (EA LT) 4 0 0 0 4
Akizu Ormazabal, Jesús María (EA LT) 0 0 2 3 5
Ansola Maiztegui, Alberto (NV LT) 6 0 0 0 6
Ararteko 0 0 0 1 1
Ardanza Garro, José Antonio (NV LT) 1 0 0 0 1
Ariz Bidondo, Ana (SV-ES LT) 1 2 2 2 7
Aso Martínez, Antxon (SV-ES LT) 1 4 3 1 9
Aulestia Urrutia, Kepa (EE LT) 2 1 2 2 7
Aurrekoetxea Iza, Txomin (NV LT) 1 5 4 2 12
Auzmendi Aierbe, Martín (EE LT) 12 6 5 8 31
Azua Mendia, Jon Imanol (NV LT) 3 0 0 0 3
Bandrés Unanue, Luis (NV LT) 3 9 5 3 20
Barquero Vázquez, José Manuel (GP LT) 20 0 0 0 20
Barquero Vázquez, José Manuel (Misto-PP LT) 0 32 14 0 46
Barreda de los Ríos, Leopoldo (PV-ETP LT) 0 0 0 5 5
Benegas Haddad, José M.ª (SV-ES LT) 2 1 0 0 3
Bereciartua Arriaran, Ana (EA LT) 0 0 2 5 7
Bergara Etxebarria, Josu (NV LT) 2 0 0 0 2
Blasco de Imaz, Carlos (EA LT) 5 6 6 2 19
Blasco de Imaz, Carlos (NV LT) 2 0 0 0 2
Boneta y Piedra, Inmaculada (EA LT) 8 21 17 7 53
Borderas Gaztambide, Augusto (SV-ES LT) 4 5 0 0 9
Buesa Blanco, Fernando (SV-ES LT) 10 8 2 6 26
Calvo del Río, Ángel (EA LT) 0 7 3 2 12
Caño Moreno, Javier (EA LT) 9 9 3 1 22
Cuerda Montoya, José Ángel (EA LT) 1 0 0 0 1
Diputazio Iraunkorreko lehen idazkaria 1 0 0 0 1
Díez González, Rosa M.ª (SV-ES LT) 5 6 4 4 19
Echenique González, Guillermo (SV-ES LT) 0 0 2 2 4
Eguiagaray Ucelay, Juan Manuel (SV-ES LT) 4 5 0 0 9
Ekonomia eta Plangintza Saila, sailburua 1 0 2 0 3
Elorza González, Odón (SV-ES LT) 0 8 6 2 16
Enplegua eta Gizarte Gaiak Saila, sailburua 0 0 0 1 1
Eusko Legebiltzarreko lehendakaria 11 8 6 6 31
Fernández Lara, José (SV-ES LT) 1 0 0 0 1
Garaikoetxea Urriza, Carlos (EA LT) 1 0 0 0 1
Garmendia Galbete, Koro (EE LT) 3 11 0 0 14
Garmendia Martínez, Xabier (EE LT) 8 11 12 10 41
Garraio eta Herri Lanak Saila, sailburua 2 2 1 0 5
Girbau García, Juan Carlos (SV-ES LT) 3 0 0 0 3
Goikoetxea Ferreiro, Máximo (EE LT) 0 0 2 1 3
Gordejuela Kortazar, Kepa (EH LT) 0 0 2 0 2
Guevara Saleta, Emilio (NV LT) 4 0 0 0 4
Guimón Ugartechea, Julen (Misto-PP LT) 16 22 24 13 75
Guridi Urrejola, José Ramón (NV LT) 2 12 6 4 24
Gurruchaga Zapirain, José M.ª (SV-ES LT) 1 11 10 0 22
Gurrutxaga Aizpeolea, Xabier (EE LT) 14 18 12 11 55
Gómez Piñeiro, Javier (SV-ES LT) 0 1 0 0 1
Hernández González, Pedro (SV-ES LT) 0 0 0 1 1
Herrero Romero, Julio (SV-ES LT) 0 2 2 1 5
Herrizaingo Saila, sailburua 1 3 4 2 10
Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerket Saila, sailburua 11 15 10 4 40
Hirigintza, Etxebizitza eta Ingurumen Saila, sailburua 3 3 3 4 13
Ibarretxe Markuartu, Juan José (NV LT) 1 5 6 3 15
Industria eta Merkataritza Saila, sailburua 2 5 2 1 10
Intxaurraga Mendibil, Sabin (EA LT) 4 7 3 15 29
Iruin Sanz, Iñigo (EH LT) 0 0 0 2 2
Irusta Estala, Miren Agurne (EA LT) 1 2 2 0 5
Jaurlaritzako Lehendakariordea 1 0 1 2 4
Kultura eta Turismo Saila, sailburua 5 10 5 3 23
Labayen Sansinenea, Ramón (NV LT) 0 2 1 0 3
Ladrón de Guevara López de Arbina, Ernesto (GP SV) 0 0 2 3 5
Lan eta Gizarte Segurantza Saila, sailburua 1 2 4 2 9
Larreina Valderrama, Rafael (EA LT) 0 0 0 6 6
Lehen idazkaria 3 0 0 0 3
Lehendakaria 3 1 1 7 12
Lehendakariordea 0 0 1 0 1
Lehendakariordetza, Lege Araubide eta Autonomia Garapen Saila, sailburua 6 10 4 5 25
Leizaola Azpiazu, Joseba Andoni (NV LT) 1 2 1 1 5
Llanos Ortiz de Landaluce, Armando (NV LT) 2 6 2 2 12
Marco Tabar, Alfredo (Misto-CDS LT) 10 17 14 14 55
Markiegi Candina, Xabier (EE LT) 5 6 8 6 25
Martínez Pérez, Alfonso (SV-ES LT) 6 6 10 7 29
Maturana Plaza, José Antonio (SV-ES LT) 9 8 6 8 31
Moreno Lombardero, Juan Miguel (SV-ES LT) 0 0 3 2 5
Mosquera Mata, Pablo Alejandro (Misto-PP LT) 0 0 1 1 2
Mosquera Mata, Pablo Alejandro (Mistoa-UA LT) 0 0 0 11 11
Murua Arregui, Imanol (EA LT) 1 1 1 0 3
Nekazaritza eta Arrantz Saila, sailburua 2 1 1 7 11
Ogasuna eta Finantzak Saila, sailburua 4 4 5 5 18
Olarte Lasa, Gotzon (EA LT) 4 8 0 0 12
Olaverri Zazpe, Javier (EE LT) 8 14 8 7 37
Oliveri Albisu, Inaxio (EA LT) 0 0 0 1 1
Ollora Otxoa de Aspuru, Juan M.ª (NV LT) 5 10 6 2 23
Onaindia Nachiondo, Mario (EE LT) 3 5 1 1 10
Orbe Garay, Isabel (NV LT) 1 4 2 2 9
Orcajo García, Fidel (SV-ES LT) 5 9 9 6 29
Ormaetxea Garai, Xabier (NV LT) 1 9 7 6 23
Ormazabal Ascasibar, Félix (NV LT) 0 2 1 1 4
Ormazabal Zamakona, Francisco José (EA LT) 2 5 10 6 23
Osasun Saila, sailburua 1 0 0 0 1
Osasuna eta Kontsumo Saila, sailburua 2 4 3 2 11
Paul Tejedor, José Andrés (SV-ES LT) 0 1 0 0 1
Porres Azkona, Juan (EA LT) 15 12 8 10 45
Pujana Arza, Juan José (NV LT) 1 0 0 0 1
Pérez García, Alberto (SV-ES LT) 3 0 0 0 3
Redondo Terreros, Nicolás (SV-ES LT) 2 7 3 3 15
Rubalkaba Quintana, José Antonio (NV LT) 14 16 12 15 57
Ruiz de Gordejuela Urquijo, Pablo (EE LT) 7 13 9 9 38
Ruiz de Pinedo Undiano, Iñaki (EAB LT) 1 0 0 2 3
Sagastagoitia Monasterio, Josu (NV LT) 4 8 9 4 25
Sainz Angulo, Carlos (Misto-CDS LT) 3 5 2 3 13
Samaniego Izarra, Félix Leopoldo (SV-ES LT) 0 0 1 0 1
San Ildefonso Izaguirre, Roberto (SV-ES LT) 0 0 1 1 2
Santamaría Rodríguez, Josefina (EA LT) 0 0 1 0 1
Sáenz Castro, Rafael Cruz (SV-ES LT) 1 2 1 0 4
Vallejo de Orejuela, Eduardo (NV LT) 8 1 0 0 9
Villacián Peñalosa, Mercedes (EA LT) 6 8 0 0 14
Yoldi Múgica, Carlos (EAB LT) 1 0 0 0 1
Zenarrutzabeitia Beldarrain, Idoia (NV LT) 2 6 4 3 15