HizlariaUrtearen hitzaldiak
19901991199219931994Guztira
--- 0 0 4 1 0 5
Abaigar Marticorena, Federico (EA LT) 0 5 12 4 3 24
Agote Ugartemendia, Koro (EE LT) 0 3 0 0 0 3
Agote Ugartemendia, Koro (EUE LT) 0 0 8 0 0 8
Aguirre Bilbao, Xabier (NV LT) 0 5 7 4 0 16
Alba Orbegozo, Itziar (NV LT) 0 4 4 1 0 9
Alday Carrasco, Elena (SV-ES LT) 0 0 3 0 0 3
Amann Rabanera, Álvaro (NV LT) 0 5 9 5 4 23
Antigüedad Auzmendi, Iñaki (EAB LT) 0 2 2 2 2 8
Ararteko 0 1 1 1 1 4
Ardanza Garro, José Antonio (NV LT) 0 1 0 0 0 1
Arrieta Ugartetxea, Joxe Agustin (EAB LT) 0 1 0 1 0 2
Arriola López, Ignacio María (SV-ES LT) 0 1 4 0 0 5
Arteagabeitia Chavarri, Igone (EE LT) 0 5 0 0 0 5
Arteagabeitia Chavarri, Igone (EUE LT) 0 0 11 7 0 18
Atienza Serna, Luis María (SV-ES LT) 0 2 0 0 0 2
Aulestia Urrutia, Kepa (EE LT) 0 9 0 0 0 9
Aulestia Urrutia, Kepa (EUE LT) 0 0 17 9 9 35
Aurrekoetxea Bergara, Joseba Andoni (NV LT) 0 2 4 3 5 14
Aurrekoetxea Iza, Txomin (NV LT) 0 2 3 0 2 7
Añúa Ajuria, José Luis (Mistoa-UA LT) 0 10 0 0 0 10
Bandrés Unanue, Luis (NV LT) 0 2 2 2 1 7
Barandiaran Jaca, Juan Daniel (EA LT) 0 7 16 13 9 45
Barreda de los Ríos, Leopoldo (PV-ETP LT) 0 20 25 8 14 67
Barrio Baroja, Carmelo (PV-ETP LT) 0 12 22 14 9 57
Benito Bengoa, M.ª Enriqueta (Mistoa-UA LT) 0 17 31 21 13 82
Bidasoro Arocena, Marina (EA LT) 0 4 8 1 5 18
Buesa Blanco, Fernando (SV-ES LT) 0 5 0 0 0 5
Dueñas Crespo, Germán (Mistoa-UA LT) 0 4 16 12 12 44
Díez González, Rosa M.ª (SV-ES LT) 0 4 0 0 0 4
Egibar Artola, Joseba (NV LT) 0 2 7 0 0 9
Eguiguren Imaz, Jesús M.ª (SV-ES LT) 0 4 8 2 4 18
Ekonomia eta Ogasun Saila, sailburua 0 0 0 4 5 9
Elorza González, Odón (SV-ES LT) 0 3 0 0 0 3
Elosua Sánchez, José María (EAB LT) 0 1 0 1 0 2
Erkizia Almandoz, Tasio (EAB LT) 0 1 1 2 0 4
Eusko Legebiltzarreko lehendakaria 2 10 11 6 11 40
Garaikoetxea Urriza, Carlos (EA LT) 0 4 2 2 0 8
Garraio eta Herri Lanak Saila, sailburua 0 1 1 2 2 6
Gauna Caballero, Txabi (EAB LT) 0 0 1 0 1 2
Goirizelaia Ordorika, Jone (EAB LT) 0 0 1 0 1 2
Gorostidi Artola, Jokin (EAB LT) 0 1 0 0 0 1
Gurrutxaga Aizpeolea, Xabier (EE LT) 0 9 0 0 0 9
Gurrutxaga Aizpeolea, Xabier (EUE LT) 0 0 15 8 6 29
Hernández González, Pedro (SV-ES LT) 0 5 19 10 8 42
Herrero Romero, Julio (SV-ES LT) 0 2 4 7 7 20
Herrizaingo Saila, sailburua 0 1 1 0 0 2
Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerket Saila, sailburua 0 1 0 0 1 2
Hirigintza eta Etxebizitza Saila, sailburua 0 0 2 1 0 3
Hirigintza, Etxebizitza eta Ingurumen Saila, sailburua 0 2 0 4 3 9
Huertas Vicente, Manuel (SV-ES LT) 0 5 4 1 2 12
Ibarretxe Markuartu, Juan José (NV LT) 0 3 3 6 5 17
Industri eta Energi sailburua 0 0 0 0 1 1
Intxaurraga Mendibil, Sabin (EA LT) 0 4 5 8 7 24
Intxaurraga Uribarri, Maitane (EAB LT) 0 1 0 2 0 3
Iturmendi Maguregui, Pedro (PV-ETP LT) 0 0 2 1 1 4
Jauregui Atondo, Ramón (SV-ES LT) 0 6 2 2 0 10
Jaurlaritzako Lehendakariordea 0 1 0 0 0 1
Juaristi Lizarralde, Juan M.ª (NV LT) 0 2 8 2 1 13
Juaristi Torrealday, María Isabel (NV LT) 0 0 5 3 3 11
Justizia Saila, sailburua 0 0 1 0 2 3
Kultur Saila, sailburua 0 2 4 3 0 9
Kultura eta Turismo Saila, sailburua 0 2 0 0 0 2
Ladrón de Guevara López de Arbina, Ernesto (GP SV) 0 2 5 2 3 12
Lan eta Gizarte Segurantza Saila, sailburua 0 1 2 2 1 6
Larrazabal Olabarri, Eusebio (NV LT) 0 0 1 0 1 2
Larrañaga Agirre, Esther (NV LT) 0 2 6 1 0 9
Larreina Valderrama, Rafael (EA LT) 0 17 18 15 12 62
Latierro Corta, Ignacio María (SV-ES LT) 0 2 8 3 6 19
Legarreta Madariaga, Juan Alberto (NV LT) 0 1 1 0 0 2
Lehen lehendakariorde eta Ekonomi Gaietarako eta Industria eta Energia sailburua 0 0 3 1 2 6
Lehendakaria 0 2 2 3 0 7
Lehendakariordetza, Lege Araubide eta Autonomia Garapen Saila, sailburua 0 5 1 4 1 11
López Álvarez, Patxi (SV-ES LT) 0 4 12 5 0 21
Markiegi Candina, Xabier (EE LT) 0 8 0 0 1 9
Markiegi Candina, Xabier (Mixto-EE LT) 0 0 64 1 0 65
Markiegi Candina, Xabier (Mixto-I LT) 0 0 0 30 27 57
Martínez Pérez, Alfonso (SV-ES LT) 0 15 13 7 8 43
Martínez de Butrón Alberdi, Juan Antonio (SV-ES LT) 0 0 0 1 1 2
Maturana Plaza, José Antonio (SV-ES LT) 0 8 0 0 0 8
Maura Barandiarán, Fernando (PV-ETP LT) 0 6 4 0 0 10
Mayor Oreja, Jaime (PV-ETP LT) 0 6 5 3 0 14
Mendaza García de Vicuña, María Teresa (Mistoa-UA LT) 0 8 20 6 8 42
Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Saila, sailburua 0 0 0 3 2 5
Merkataritza, Kultura eta Turismo sailburua 0 1 0 0 0 1
Nekazaritza eta Arrantz Saila, sailburua 0 3 2 1 2 8
Ogasuna eta Finantzak Saila, sailburua 0 6 3 0 0 9
Oliveri Albisu, Inaxio (EA LT) 0 2 7 2 2 13
Ollora Otxoa de Aspuru, Juan M.ª (NV LT) 0 9 7 4 5 25
Ordóñez Fenollar, Gregorio (NV LT) 0 1 0 0 0 1
Ordóñez Fenollar, Gregorio (PV-ETP LT) 0 6 12 7 11 36
Ormaetxea Garai, Xabier (NV LT) 0 5 8 3 4 20
Ormazabal Ascasibar, Félix (NV LT) 0 1 0 0 0 1
Ormazabal Zamakona, Francisco José (EA LT) 0 6 18 7 2 33
Ormazabal Zamakona, Francisco José (NV LT) 0 0 0 0 4 4
Osasun Saila, sailburua 0 6 6 1 1 14
Pagazaurtundua Ruiz, María Teresa (SV-ES LT) 0 0 0 2 1 3
Porres Azkona, Juan (EA LT) 0 9 11 0 0 20
Recalde Díez, José Ramón (SV-ES LT) 0 2 0 0 0 2
Redondo Terreros, Nicolás (SV-ES LT) 0 2 4 0 0 6
Rodríguez Orrantia, Jesús María (SV-ES LT) 0 0 2 2 1 5
Rubalkaba Quintana, José Antonio (NV LT) 0 10 13 9 9 41
Ruiz de Gordejuela Urquijo, Pablo (EE LT) 0 20 0 0 0 20
Ruiz de Gordejuela Urquijo, Pablo (EUE LT) 0 0 31 19 17 67
San Ildefonso Izaguirre, Roberto (SV-ES LT) 0 2 0 0 0 2
Sangroniz Aguirrebeitia, Yolanda (NV LT) 0 2 6 2 0 10
Tueros Trueba, Tomás (SV-ES LT) 0 0 0 1 2 3
Vicepresidente para Asuntos Sociales y Consejero de Educación, Universidades e Investigación 0 1 4 1 0 6
Villa Martínez, Joaquín (EA LT) 0 0 0 1 0 1
Villar Montero, Enrique (PV-ETP LT) 0 4 16 8 7 35
Zenarrutzabeitia Beldarrain, Idoia (NV LT) 0 5 4 0 2 11