HizlariaUrtearen hitzaldiak
19941995199619971998Guztira
--- 1 1 2 0 2 6
Adineko Mahaiko lehendakaria 1 0 0 0 0 1
Ainsua Díaz-Peña, José Luis (IU LT) 0 5 14 20 18 57
Aiz Salazar, Antonio (NV LT) 0 0 0 1 4 5
Aizpurua Egaña, Itziar (EAB LT) 0 1 0 0 0 1
Alba Orbegozo, Itziar (NV LT) 0 0 1 0 2 3
Altzelai Uliondo, Nekane (EA LT) 0 2 0 0 0 2
Alzelai Uliondo, Nekane (EA LT) 0 4 9 21 11 45
Amann Rabanera, Álvaro (NV LT) 0 3 2 3 6 14
Antigüedad Auzmendi, Iñaki (EAB LT) 0 0 0 0 4 4
Ararteko 0 2 1 1 1 5
Ardanza Garro, José Antonio (NV LT) 1 0 0 0 0 1
Ares Taboada, Rodolfo (SV-ES LT) 0 2 9 10 6 27
Arregi Aranburu, Joseba (NV LT) 0 8 13 10 6 37
Arrondo Iruin, Begoña (EAB LT) 1 3 0 0 0 4
Arteaga Izaguirre, Jesús María (PV-ETP LT) 0 1 1 0 0 2
Asiain Ayala, Carmen (SV-ES LT) 0 8 4 10 8 30
Astibia Legorburu, Aurkene (EAB LT) 0 0 0 0 2 2
Aurrekoetxea Bergara, Joseba Andoni (NV LT) 0 4 7 9 5 25
Aurrekoetxea Iza, Txomin (NV LT) 0 3 0 2 1 6
Barreda de los Ríos, Leopoldo (PV-ETP LT) 0 19 12 16 9 56
Barrio Baroja, Carmelo (PV-ETP LT) 0 9 13 7 6 35
Benito Bengoa, M.ª Enriqueta (FA LT) 0 9 17 19 15 60
Buesa Blanco, Fernando (SV-ES LT) 0 18 16 11 10 55
Carrera Aranberri, María (EA LT) 0 5 9 10 16 40
Dalai Lama 0 0 0 1 0 1
Damborenea Basterrechea, Antonio (PV-ETP LT) 0 6 15 16 15 52
Damboriena Osa, Eugenio David (PV-ETP LT) 0 3 3 7 6 19
Del Baldo González, Sabin (HB LT) 0 0 0 0 4 4
Diputazio Iraunkorreko lehen idazkaria 1 0 0 0 0 1
Diputazio Iraunkorreko lehendakaria 1 0 0 0 0 1
Domínguez López, Juantxu (IU LT) 0 10 17 17 19 63
Dueñas Crespo, Germán (FA LT) 0 5 9 12 15 41
Egibar Artola, Joseba (NV LT) 1 1 1 2 0 5
Eguiguren Imaz, Jesús M.ª (SV-ES LT) 0 2 4 1 1 8
Elosua Sánchez, José María (EAB LT) 0 0 0 0 2 2
Erkizia Almandoz, Tasio (EAB LT) 0 2 4 4 0 10
Eusko Legebiltzarreko Lehendakariordea 0 0 0 1 0 1
Eusko Legebiltzarreko lehendakaria 3 14 16 15 10 58
Gallastegui Madinabeitia, Isabel (EA LT) 0 0 2 6 3 11
Garaikoetxea Urriza, Carlos (EA LT) 1 1 2 1 0 5
García Díaz, Tomás (IU LT) 0 7 12 10 11 40
García Rico, Mª Eugenia (PV LT) 0 2 2 3 3 10
Garraio eta Herri Lanak Saila, sailburua 0 1 1 0 1 3
Garín Fernández de Piérola, Ramón (FA LT) 0 6 0 0 0 6
Gauna Caballero, Txabi (EAB LT) 0 2 0 0 0 2
Gerenabarrena Martínez de Lahidalga, Iñaki (NV LT) 0 3 5 8 4 20
Goirizelaia Ordorika, Jone (EAB LT) 0 1 1 0 1 3
Gorostidi Artola, Jokin (EAB LT) 0 0 1 0 0 1
Greaves Badillo, Belén (NV LT) 0 6 9 9 8 32
Gutiérrez Muñoz, Katy (IU LT) 0 16 16 17 11 60
Hernando Saez, Santi (EAB LT) 0 0 2 4 3 9
Herrero Romero, Julio (SV-ES LT) 0 4 0 0 0 4
Herrizaingo Saila, sailburua 0 6 2 2 2 12
Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerket Saila, sailburua 0 4 5 7 5 21
Huertas Vicente, Manuel (SV-ES LT) 0 8 5 2 2 17
Industria, Nekazaritza eta Arrantz Saila, sailburua 0 1 3 2 4 10
Intxaurraga Mendibil, Sabin (EA LT) 0 6 14 13 13 46
Irarragorri Viguera, Jasone (EA LT) 0 13 11 11 7 42
Iturgaiz Angulo, Carlos (PV-ETP LT) 0 11 6 1 0 18
Iturralde Martínez de Lizardui, Mati (EAB LT) 0 0 1 3 0 4
Jauregui Atondo, Ramón (SV-ES LT) 1 0 0 0 0 1
Jaurlaritzako lehendakariorde eta Ogasun eta Herri Administrazio sailburu eta Jaurlaritzako idazkari 0 1 0 0 0 1
Jaurlaritzako lehendakariorde eta Ogasun eta Herri Administrazio sailburua 0 8 7 11 5 31
Juaristi Lizarralde, Juan M.ª (NV LT) 0 2 3 3 4 12
Juaristi Torrealday, María Isabel (NV LT) 0 1 2 5 4 12
Justizia, Ekonomia, Lan eta Gizarte Segurantza Saila, sailburua 0 3 4 6 5 18
Kultur Saila, sailburua 0 3 8 3 2 16
Lafuente Orive, María José (GP LT) 0 0 5 3 0 8
Lafuente Orive, María José (PV-ETP LT) 0 0 0 0 1 1
Landa Mendibe, Karmelo (EAB LT) 0 11 4 4 0 19
Larrazabal Olabarri, Eusebio (NV LT) 0 1 3 5 1 10
Larrañaga Agirre, Esther (NV LT) 0 2 0 0 0 2
Larreina Valderrama, Rafael (EA LT) 0 23 24 21 21 89
Latierro Corta, Ignacio María (SV-ES LT) 0 3 5 5 9 22
Lehendakaria 0 1 6 5 0 12
Loroño Ormaetxea, Inmaculada (NV LT) 0 2 0 0 0 2
Lurralde Antolamendu eta Ingurugiro sailburua 0 2 1 7 3 13
López Álvarez, Patxi (SV-ES LT) 0 1 3 18 8 30
Madrazo Lavín, Javier (IU LT) 1 28 26 26 20 101
Martínez de Luna Unanue, Igone (EA LT) 0 14 11 7 8 40
Maura Barandiarán, Fernando (PV-ETP LT) 0 4 10 23 17 54
Mayor Oreja, Jaime (PV-ETP LT) 1 1 0 0 0 2
Merkataritza, Kontsumo eta Turismo Saila, sailburua 0 0 2 0 1 3
Moraza Marquínez, Javier (FA LT) 0 21 14 25 23 83
Mosquera Mata, Pablo Alejandro (FA LT) 1 15 30 29 25 100
Mosquera Mata, Pablo Alejandro (GP LT) 0 0 0 1 0 1
Ollora Otxoa de Aspuru, Juan M.ª (NV LT) 0 9 10 12 6 37
Orella Barrios, Julián (IU LT) 0 4 7 7 3 21
Ormaetxea Garai, Xabier (NV LT) 0 4 6 9 5 24
Osasun Saila, sailburua 0 3 0 3 0 6
Otegi Mondragón, Arnaldo (EAB LT) 0 1 1 2 1 5
Oyarzabal de Miguel, Iñaki (PV-ETP LT) 0 0 5 9 7 21
Pagazaurtundua Ruiz, María Teresa (SV-ES LT) 0 11 11 6 7 35
Peña Somavilla, Rakel (EAB LT) 0 0 0 0 1 1
Piñol Olaeta, Elixabete (NV LT) 0 2 4 3 3 12
Quevedo Otaegui, María Eugenia (PV-ETP LT) 0 0 0 5 6 11
Reyero Redondo, Manuel Raúl (FA LT) 0 14 18 13 0 45
Reyero Redondo, Manuel Raúl (Misto LT) 0 0 0 10 27 37
Rodríguez Barahona, María Teresa (SV-ES LT) 0 3 12 9 12 36
Rodríguez Orrantia, Jesús María (SV-ES LT) 0 2 3 3 5 13
Rubalkaba Quintana, José Antonio (NV LT) 0 14 6 5 6 31
Sainz de la Maza Arrola, Karmelo (NV LT) 0 1 5 3 5 14
San Ildefonso Izaguirre, Roberto (SV-ES LT) 0 9 11 16 11 47
Saratxaga Berganza, Antonio Mamés (NV LT) 0 0 2 3 4 9
Solaguren Santamaría, Covadonga (NV LT) 0 4 4 2 0 10
Uribarren Axpe, Rafael (NV LT) 0 1 2 1 2 6
Urkullu Renteria, Iñigo (NV LT) 0 5 2 1 3 11
Villar Montero, Enrique (PV-ETP LT) 0 6 3 0 0 9
Zubimendi Berastegui, Mikel (EAB LT) 0 1 0 0 0 1
Zubizarreta Lasagabaster, Xabier (EAB LT) 0 0 1 0 0 1
de Urquijo Valdivielso, Carlos M.ª (PV-ETP LT) 0 14 21 13 7 55