HizlariaUrtearen hitzaldiak
1998199920002001Guztira
--- 0 1 0 0 1
Agirre Ruiz, Esther (EH LT) 0 4 0 0 4
Alzelai Uliondo, Nekane (EA LT) 0 21 23 4 48
Antigüedad Auzmendi, Iñaki (EH LT) 0 9 0 0 9
Antxustegi Urkiaga, Karmele (EA LT) 0 19 12 2 33
Araniguría Rodrigo, Juan Carlos (PV-ETP LT) 0 0 5 0 5
Ararteko 0 1 1 0 2
Ares Taboada, Rodolfo (SV-ES LT) 0 13 18 6 37
Arraibi Iza, Mikel (NV LT) 0 1 5 0 6
Arregi Aranburu, Joseba (NV LT) 0 18 12 0 30
Asiain Ayala, Carmen (SV-ES LT) 0 9 11 2 22
Astibia Legorburu, Aurkene (EH LT) 0 4 2 0 6
Aurrekoetxea Iza, Txomin (NV LT) 0 4 5 0 9
Barreda de los Ríos, Leopoldo (PV-ETP LT) 1 21 21 7 50
Barrio Baroja, Carmelo (PV-ETP LT) 0 10 10 2 22
Beltrán de Heredia Arroniz, Estefanía (NV LT) 0 4 4 0 8
Benito Bengoa, M.ª Enriqueta (Misto-FA LT) 0 21 34 7 62
Bilbao Barandica, Izaskun (NV LT) 0 6 2 0 8
Buesa Blanco, Fernando (SV-ES LT) 0 26 5 0 31
Celaá Diéguez, M.ª Isabel (SV-ES LT) 0 23 29 2 54
Damborenea Basterrechea, Antonio (PV-ETP LT) 0 17 17 3 37
Diputazio Iraunkorreko lehen idazkaria 1 0 0 0 1
Díez González, Rosa M.ª (SV-ES LT) 0 14 0 0 14
Egibar Artola, Joseba (NV LT) 1 7 9 1 18
Eguiguren Imaz, Jesús M.ª (SV-ES LT) 0 4 6 1 11
Ekonomi, Herriogasun eta Diruegitamutako Sailburua 0 0 1 0 1
Elorrieta García, Javier (SV-ES LT) 0 5 7 1 13
Elosua Sánchez, José María (EH LT) 0 0 1 0 1
Eusko Legebiltzarreko lehendakaria 4 27 14 17 62
Galdos Irazabal, Iñaki (EA LT) 0 23 30 5 58
Garaikoetxea Urriza, Carlos (EA LT) 1 4 6 0 11
García Hidalgo, Víctor (SV-ES LT) 0 15 13 5 33
García Rico, Mª Eugenia (PV LT) 0 3 5 0 8
Garraio eta Herri Lanak Saila, sailburua 0 3 12 5 20
Gobernuko bozeramailea 0 0 3 0 3
Goikoetxea Labaka, Yon (EA LT) 0 30 30 3 63
Goirizelaia Ordorika, Jone (EH LT) 0 5 1 0 6
González Zorrilla, José María (NV LT) 0 5 6 3 14
González de Txabarri Miranda, Gema (NV LT) 0 4 12 3 19
Gordejuela Kortazar, Kepa (EH LT) 0 10 1 0 11
Guevara Saleta, Emilio (NV LT) 0 3 0 0 3
Herrizaingo Saila, sailburua 0 14 12 2 28
Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerket Saila, sailburua 0 15 16 1 32
Huertas Vicente, Manuel (SV-ES LT) 0 7 5 2 14
Hueso Abancens, Ricardo (PV-ETP LT) 0 11 6 0 17
Ibarretxe Markuartu, Juan José (NV LT) 1 0 0 0 1
Industri, Merkataritzako eta Turismo Sailburua eta Gobernuko bozeramailea 0 0 0 2 2
Industria, Merkataritza eta Turismo Saila, sailburua 0 2 9 1 12
Iturgaiz Angulo, Carlos (PV-ETP LT) 1 4 4 0 9
Jaurlaritzako Lehendakariordea 0 2 0 0 2
Jaurlaritzako lehendakariorde eta Ogasun eta Herri Administrazio sailburua 0 13 22 6 41
Juaristi Lizarralde, Juan M.ª (NV LT) 0 8 9 1 18
Kultur Saila, sailburua 0 4 17 2 23
Lafuente Orive, María José (PV-ETP LT) 0 2 0 0 2
Larreina Valderrama, Rafael (EA LT) 0 34 29 9 72
Lehendakaria 0 19 20 1 40
Lurralde Antolamendu eta Ingurugiro sailburua 0 4 2 3 9
López de Guereñu Ansola, Nuria (NV LT) 0 3 8 0 11
López de Ocariz López de Munain, M.ª del Carmen (PV-ETP LT) 0 6 7 2 15
López Álvarez, Patxi (SV-ES LT) 0 7 4 0 11
Machin Esposito, Gonzalo (PV-ETP LT) 0 11 14 3 28
Madrazo Lavín, Javier (Mistoa-IU LT LT) 1 83 82 13 179
Maturana Plaza, José Antonio (SV-ES LT) 0 17 22 10 49
Maura Barandiarán, Fernando (PV-ETP LT) 0 14 33 5 52
Mosquera Mata, Pablo Alejandro (Misto-FA LT) 1 46 49 10 106
Nafarrate Kortabarria, Iñaki (NV LT) 0 3 1 0 4
Nekazaritza eta Arrantz Saila, sailburua 0 5 6 2 13
Ollora Otxoa de Aspuru, Juan M.ª (NV LT) 0 7 5 1 13
Ormaetxea Garai, Xabier (NV LT) 0 10 14 2 26
Ortega Cachón, Iñaki (PV-ETP LT) 0 7 14 1 22
Osasun Saila, sailburua 0 1 8 2 11
Otegi Mondragón, Arnaldo (EH LT) 1 5 4 0 10
Oyarzabal de Miguel, Iñaki (PV-ETP LT) 0 10 15 0 25
Piñol Olaeta, Elixabete (NV LT) 0 3 4 1 8
Quiroga Cia, Arantza (PV-ETP LT) 0 8 6 4 18
Redondo Terreros, Nicolás (SV-ES LT) 1 2 3 0 6
Representante de las Juntas Generales de Gipuzkoa 0 1 0 0 1
Rodríguez Barahona, María Teresa (SV-ES LT) 0 23 19 5 47
Rubalkaba Quintana, José Antonio (NV LT) 0 10 15 7 32
Sainz de la Maza Arrola, Karmelo (NV LT) 0 4 0 0 4
Salaberria Sansinenea, Jon (EH LT) 0 0 1 0 1
Salazar de Andrés, Antonio (PV-ETP LT) 0 5 5 1 11
Sangroniz Aguirrebeitia, Yolanda (NV LT) 0 0 2 0 2
Solaguren Santamaría, Covadonga (NV LT) 0 7 10 1 18
Totorica Izaguirre, Carlos (SV-ES LT) 0 3 6 1 10
Unzalu Pérez de Eulate, María del Pilar (SV-ES LT) 0 0 10 1 11
Uribarren Axpe, Rafael (NV LT) 0 15 9 2 26
Urkullu Renteria, Iñigo (NV LT) 0 8 3 2 13
Usandizaga Rodríguez, M.ª José (PV-ETP LT) 0 2 0 0 2
Usín Fernández, Koldo (Mistoa-IU LT LT) 0 51 26 12 89
Zabaleta Areta, M.ª Gemma (SV-ES LT) 0 23 28 5 56
Zuzentza, Lan eta Gizarte Segurantzako sailburua 0 11 24 5 40
de Urquijo Valdivielso, Carlos M.ª (PV-ETP LT) 0 21 34 10 65