HizlariaUrtearen hitzaldiak
20052006200720082009Guztira
--- 2 0 1 0 0 3
Abascal Conde, Santiago (PV-ETP LT) 4 11 11 17 0 43
Adineko Mahaiko lehendakaria 1 0 0 0 0 1
Agirre López, Xabier (NV LT) 3 5 0 0 0 8
Agúndez Basterra, Mertxe (SV-ES LT) 1 7 8 7 0 23
Altzelai Uliondo, Nekane (EA LT) 18 24 32 26 0 100
Alzelai Uliondo, Nekane 0 0 1 1 0 2
Alzola Álvarez, Nerea (PV-ETP LT) 0 0 1 10 0 11
Anda Fernández, José Luis (SV-ES LT) 0 14 13 19 0 46
Antia Vinós, Nerea (NV LT) 4 7 7 3 0 21
Antxustegi Urkiaga, Karmele (EA LT) 9 21 20 18 0 68
Arabako Biltzar Nagusiak, prokuradorea 1 0 0 0 0 1
Aranburu Olabarrieta, Maite (EAB LT) 1 0 0 0 0 1
Ararteko 1 1 1 1 0 4
Ares Taboada, Rodolfo (SV-ES LT) 8 11 13 3 0 35
Arieta-Araunabeña Ibarzabal, Juan Antonio (NV LT) 5 9 14 13 0 41
Aurrekoetxea Bilbao, Arantza (NV LT) 4 9 5 9 0 27
Auzmendi Munduate, Ane (EAB LT) 3 7 9 5 0 24
Azpillaga Arambarri, Maixabel (NV LT) 0 0 0 2 0 2
Barreda de los Ríos, Leopoldo (PV-ETP LT) 15 25 28 18 0 86
Barrio Baroja, Carmelo (PV-ETP LT) 3 17 15 13 0 48
Basterrika Unanue, Itziar (EAB LT) 8 15 19 22 0 64
Beltrán de Heredia Arroniz, Estefanía (NV LT) 2 9 6 0 0 17
Berasategi Juguera, Karmele (EAB LT) 0 2 0 0 0 2
Berriozabal Bóveda, Jone (NV LT) 0 0 0 2 0 2
Bilbao Cuevas, Kontxi 0 0 3 0 0 3
Bilbao Cuevas, Kontxi (Mixto-EB LT) 22 39 41 29 0 131
Bizkaiko Batzar Nagusiko Ahaldun Jauna 1 0 0 0 0 1
Blanco Pascual, Roberto (PV-ETP LT) 0 1 0 0 0 1
Buen Lacambra, Miguel Ángel (SV-ES LT) 2 1 4 1 0 8
Carro Iglesias, Javier (NV LT) 0 0 2 5 0 7
Celaá Diéguez, M.ª Isabel (SV-ES LT) 11 17 13 14 0 55
Corrales Goti, Leire (NV LT) 6 13 11 13 0 43
Cuadra Ibáñez de Elejalde, Idoia (EA LT) 9 8 6 5 0 28
Damborenea Basterrechea, Antonio (PV-ETP LT) 5 18 22 9 0 54
Diputazio Iraunkorreko lehen idazkaria 1 0 0 0 0 1
Diputazio Iraunkorreko lehendakaria 1 0 0 0 0 1
Egibar Artola, Joseba (NV LT) 7 4 7 8 0 26
Erauskin Otegi, Miren Nekane (EAB LT) 18 30 34 21 0 103
Etxebizitza eta Gizarte Gaiak Saila, sailburua 6 26 21 17 0 70
Eusko Legebiltzarreko lehendakaria 31 33 29 27 0 120
Eusko Legebiltzarreko lehendakaria (Legebiltzarburuaren adierazpena) 1 0 0 0 0 1
Ezenarro Egurbide, Aintzane (Mix-Aralar LT) 61 95 56 69 0 281
Fernández López de Uralde, José Miguel (Mixto-EB LT) 0 0 0 15 0 15
Gallastegui Oyarzábal, Miren (SV-ES LT) 0 0 1 3 0 4
Garate Pagaldai, Miren Aintzane (EAB LT) 1 1 1 1 0 4
Garraio eta Herri Lanak Saila, sailburua 2 9 9 12 0 32
Garrido Knörr, Laura 0 0 1 0 0 1
Garrido Knörr, Laura (PV-ETP LT) 0 5 24 25 0 54
Gatzagaetxebarria Bastida, Ricardo (NV LT) 6 8 10 8 0 32
Gerenabarrena Martínez de Lahidalga, Iñaki (NV LT) 0 3 0 0 0 3
González Zorrilla, José María (NV LT) 2 5 3 4 0 14
González de Txabarri Miranda, Gema (NV LT) 2 4 8 8 0 22
Goya Laso, Eneko (NV LT) 4 1 2 0 0 7
Guevara Saleta, Emilio (SV-ES LT) 5 0 0 0 0 5
Hernaez Laviña, Estibaliz (NV LT) 0 6 8 3 0 17
Herrizaingo Saila, sailburua 4 17 19 20 0 60
Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerket Saila, sailburua 3 8 3 9 0 23
Ibarretxe Markuartu, Juan José (NV LT) 1 0 0 0 0 1
Industria, Merkataritza eta Turismo Saila, sailburua 1 4 3 18 0 26
Ingurumen eta Lurralde Antolamendu sailburua 0 3 1 5 0 9
Iturmendi Maguregui, Juana (PV-ETP LT) 2 5 7 8 0 22
Jaurlaritzako lehendakariorde eta Ogasun eta Herri Administrazio sailburua 2 17 9 7 0 35
Justizia, Lan eta Gizarte Segurantza Saila, sailburua 3 18 12 14 0 47
Karrera Agirrebarrena, Antton (Mixto-EB LT) 19 46 44 39 0 148
Kultur Saila, sailburua 3 10 19 23 0 55
Kulturako sailburua eta EITBko zuzendari nagusia 0 0 1 0 0 1
Laborda Albolea, Cristina (SV-ES LT) 0 0 0 1 0 1
Lafuente Orive, María José (PV-ETP LT) 0 1 0 0 0 1
Larreina Valderrama, Rafael (EA LT) 9 21 20 19 0 69
Lasa Arteaga, Onintza (EA LT) 9 19 18 28 0 74
Lehendakaria 9 24 20 7 0 60
Leturiondo Aranzamendi, Esozi (SV-ES LT) 2 5 1 4 0 12
Loza Aguirre, Jesús (SV-ES LT) 9 16 24 22 0 71
López de Ocariz López de Munain, M.ª del Carmen (PV-ETP LT) 6 19 20 22 0 67
López Álvarez, Patxi (SV-ES LT) 5 3 7 4 0 19
Madrigal Jiménez, Joana (SV-ES LT) 6 22 18 19 0 65
Martínez Fernández, Esther (PV-ETP LT) 11 17 19 15 0 62
Martínez Ona, Julian (EAB LT) 10 15 13 11 0 49
Matute García de Jalón, Oskar (Mixto-EB LT) 26 51 50 38 0 165
Maura Barandiarán, Fernando (PV-ETP LT) 15 18 10 0 0 43
Mendia Cueva, Idoia (SV-ES LT) 1 17 12 8 0 38
Mendoza Larrañaga, Eider (NV LT) 0 7 6 11 0 24
Mitxelena Aristondo, Aiora (EAB LT) 0 1 0 2 0 3
Nekazaritza, Arrantza eta Elikadur Saila, sailburua 2 14 18 18 0 52
Osasun Saila, sailburua 1 6 24 19 0 50
Oyarzabal de Miguel, Iñaki (PV-ETP LT) 5 14 9 13 0 41
Pastor Garrido, José Antonio (SV-ES LT) 10 20 11 9 0 50
Piñol Olaeta, Elixabete (NV LT) 3 5 8 4 0 20
Porres Azkona, Juan (EA LT) 7 25 29 17 0 78
Quiroga Cia, Arantza (PV-ETP LT) 6 20 20 21 0 67
Rivera Blanco, Antonio (SV-ES LT) 3 4 8 10 0 25
Rodríguez Fouz, Coral M.ª (SV-ES LT) 1 2 2 0 0 5
Rodríguez Vaz, Oscar (SV-ES LT) 3 17 18 19 0 57
Rojo Solana, Natalia (SV-ES LT) 2 6 7 4 0 19
Roncal Azanza, Blanca (SV-ES LT) 1 7 4 5 0 17
Rubalkaba Quintana, José Antonio (NV LT) 9 18 23 12 0 62
San Gil Noain, María (PV-ETP LT) 5 15 9 4 0 33
Solaguren Santamaría, Covadonga (NV LT) 9 11 8 0 0 28
Sáez Molinuevo, Garbiñe (NV LT) 0 0 1 2 0 3
Sémper Pascual, Borja (PV-ETP LT) 6 11 11 17 0 45
Tejeria Otermin, Bakartxo (NV LT) 1 5 7 8 0 21
Uribe-Etxebarria Apalategi, Luke (NV LT) 1 5 3 6 0 15
Urkullu Renteria, Iñigo (NV LT) 0 3 3 0 0 6
Zabaleta Areta, M.ª Gemma (SV-ES LT) 14 23 21 12 0 70
Ziarreta Bilbao, Unai (EA LT) 9 18 10 4 0 41
de Madariaga Markoartu, Katalin (EAB LT) 2 1 1 1 0 5
de Urquijo Valdivielso, Carlos M.ª (PV-ETP LT) 17 35 40 33 0 125