HizlariaUrtearen hitzaldiak
2009201020112012Guztira
--- 4 0 1 1 6
Adineko Mahaiko lehendakaria 1 0 0 0 1
Agirrezabala Mantxola, Juanjo (Mixto-EA LT) 0 68 156 123 347
Agúndez Basterra, Mertxe (SV-ES LT) 2 4 1 1 8
Aldaiturriaga Zorrozua, Norberto (NV LT) 7 14 10 10 41
Ansotegi Elordi, Fátima (NV LT) 3 6 12 2 23
Antia Vinós, Nerea (NV LT) 9 14 9 9 41
Arana Etxezarreta, Mikel (Mistoa-IU LT LT) 0 0 0 109 109
Arana Etxezarreta, Mikel (Mixto-EB LT) 123 209 168 10 510
Ararteko 2 1 1 1 5
Arieta-Araunabeña Ibarzabal, Juan Antonio (NV LT) 7 14 15 7 43
Arregi Romarate, Amaia (NV LT) 4 4 13 9 30
Arrizabalaga Olaizola, María Eugenia (NV LT) 6 6 1 6 19
Atutxa Iza, Benjamín (SV-ES LT) 4 5 8 8 25
Aurrekoetxea Bilbao, Arantza (NV LT) 8 17 16 8 49
Barreda de los Ríos, Leopoldo (PV-ETP LT) 16 29 21 0 66
Barrio Baroja, Carmelo (PV-ETP LT) 15 34 37 32 118
Basabe Kortabarria, Mikel (Aralar LT) 46 86 72 56 260
Basagoiti Pastor, Antonio (PV LT) 5 3 5 9 22
Berriozabal Bóveda, Jone (NV LT) 3 1 3 5 12
Bigarren idazkaria 1 0 0 0 1
Blanco Garrido, M.ª Mar (PV-ETP LT) 3 9 8 10 30
Carro Iglesias, Javier (NV LT) 3 10 8 6 27
Casado Figueroa, Aitor (SV LT) 0 3 2 9 14
Corcuera Leunda, Susana (SV-ES LT) 2 9 3 9 23
Corrales Goti, Leire (NV LT) 6 16 7 7 36
Damborenea Basterrechea, Antonio (PV-ETP LT) 23 22 17 26 88
Diputazio Iraunkorrako lehendakaria 1 0 0 0 1
Diputazio Iraunkorreko lehen idazkaria 1 0 0 0 1
Egibar Artola, Joseba (NV LT) 14 14 10 6 44
Eguiguren Imaz, Jesús M.ª (SV-ES LT) 1 1 0 0 2
Ekonomia eta Ogasun Saila, sailburua 12 16 13 13 54
Enplegua eta Gizarte Gaiak Saila, sailburua 9 20 36 18 83
Erostarbe Tubilla, Oxel (Aralar LT) 20 38 32 25 115
Etxeberria Aranburu, Alex (NV LT) 5 8 8 13 34
Etxebizitza, Herri Lanak eta Garraio Saila, sailburua 20 22 28 22 92
Euskadiko ONCEren lehendakariak 1 0 0 0 1
Eusko Jaurlaritza, lehendakaria 29 11 0 0 40
Eusko Legebiltzarreko lehendakaria 32 21 14 11 78
Ezenarro Egurbide, Aintzane 0 0 1 0 1
Ezenarro Egurbide, Aintzane (Aralar LT) 43 43 28 10 124
Gallastegui Oyarzábal, Miren (SV-ES LT) 4 6 6 7 23
García Raya, Francisco (SV-ES LT) 1 1 1 0 3
Garitano Muñoa, José Luis (NV LT) 4 7 2 0 13
Garrido Knörr, Laura (PV-ETP LT) 16 31 25 24 96
Gatzagaetxebarria Bastida, Ricardo (NV LT) 12 10 11 11 44
González Calvar, Cristina (SV-ES LT) 3 4 5 0 12
González Zorrilla, José María (NV LT) 10 0 0 0 10
Gorospe Elezkano, Miren Josune (NV LT) 0 3 9 6 18
Gorostiza Orbañanos, Carlos (SV-ES LT) 3 9 9 4 25
Gómez Ugalde, Ramón (PV-ETP LT) 10 29 15 0 54
Hernaez Laviña, Estibaliz (NV LT) 6 16 11 10 43
Herrizaingo Saila, sailburua 18 29 22 14 83
Hezkuntza, Unibertsitate eta Ikerket Saila, sailburua 19 43 30 16 108
Ibarretxe Markuartu, Juan José (NV LT) 1 0 0 0 1
Industria eta Berrikuntzako sailburua 8 0 0 0 8
Industria, Berrikuntza, Merkataritza eta Turismo Saila, sailburua 9 15 20 10 54
Ingurumenaa, Lurralde Plangintza, Nekazaritza eta Arrantz Saila, sailburua 21 36 34 24 115
Iparragirre Etxeberria, Peio (NV LT) 0 5 4 5 14
Iturrate Ibarra, Iñigo (NV LT) 7 9 10 6 32
Itxaso González, Bixen (SV-ES LT) 4 6 12 9 31
Justizia eta Herri Administrazio Saila, sailburua 13 22 14 8 57
Kultur Saila, sailburua 16 41 22 27 106
Laborda Albolea, Cristina (SV-ES LT) 1 4 4 5 14
Laespada Martínez, Maria Teresa (SV-ES LT) 8 10 10 8 36
Larrazabal Antia, Jesus M. (Mixto-EA LT) 116 108 0 0 224
Lehendakaria 10 47 58 59 174
Leturiondo Aranzamendi, Esozi (SV-ES LT) 1 1 2 2 6
Liñares Filloy, María del Carmen (NV LT) 1 2 5 4 12
Llanos Gómez, Inés Nerea 0 0 1 0 1
Llanos Gómez, Nerea (PV-ETP LT) 0 0 9 30 39
Loza Aguirre, Jesús (SV-ES LT) 6 5 19 2 32
López de Ocariz López de Munain, M.ª del Carmen (PV-ETP LT) 11 25 21 23 80
López Álvarez, Patxi (SV-ES LT) 1 0 0 0 1
Madrigal Jiménez, Joana (SV-ES LT) 9 11 17 16 53
Maeztu Perez, Daniel (Aralar LT) 38 84 71 60 253
Maneiro Labayen, Gorka (Mistoa-UPyD LT) 95 177 158 109 539
Martínez Fernández, Esther (PV-ETP LT) 17 17 13 0 47
Martínez García, Javier (SV-ES LT) 0 0 0 5 5
Martínez Martínez de Lizarduy, Mikel (NV LT) 9 9 7 10 35
Mendizabal Mendizabal, Garbiñe (NV LT) 2 11 6 9 28
Mendoza Larrañaga, Eider (NV LT) 7 11 6 0 24
Michelena Iguaran, Manuel (PV-ETP LT) 0 0 1 1 2
ONCEren kidea 1 0 0 0 1
Olazabal Estecha, Carlos (PV-ETP LT) 0 0 0 12 12
Orbegozo Uribe, Kerman (NV LT) 0 0 2 6 8
Ortuzar Arruabarrena, Andoni (NV LT) 1 11 4 2 18
Osasuna eta Kontsumo Saila, sailburua 9 32 32 20 93
Otadui Biteri, Ana (NV LT) 2 8 11 4 25
Oyarzabal de Miguel, Iñaki (PV-ETP LT) 11 23 15 13 62
Pastor Garrido, José Antonio (SV-ES LT) 17 18 10 14 59
Prieto San Vicente, Txarli (SV-ES LT) 7 10 7 3 27
Pérez-Fuentes Hernández, Pilar (SV-ES LT) 0 11 5 6 22
Rementeria Maiz, Unai (NV LT) 6 8 0 0 14
Reyes Martín, Vicente (SV-ES LT) 12 25 19 13 69
Rodríguez Vaz, Oscar (SV-ES LT) 12 12 10 7 41
Rojo Solana, Natalia (SV-ES LT) 7 13 6 4 30
Roncal Azanza, Blanca (SV-ES LT) 5 14 11 4 34
Sarasua Díaz, Txaro (SV-ES LT) 1 8 1 2 12
Sáez Molinuevo, Garbiñe (NV LT) 7 9 7 7 30
Sémper Pascual, Borja (PV-ETP LT) 9 17 8 5 39
Tejeria Otermin, Bakartxo (NV LT) 4 11 9 6 30
Unzalu Hermosa, Mikel (SV-ES LT) 3 6 5 7 21
Uribe-Etxebarria Apalategi, Luke (NV LT) 9 16 11 3 39
Uribe-Etxeberria, Luke 0 0 1 0 1
Urkiola Alustiza, Ane (NV LT) 5 12 9 9 35
Vaquero Montero, Maribel (NV LT) 3 6 7 2 18
Zabaleta Areta, M.ª Gemma (SV-ES LT) 0 0 0 1 1
Zarate Agirre, Mireia (NV LT) 0 0 0 3 3
de Urquijo Valdivielso, Carlos M.ª (PV-ETP LT) 23 40 31 0 94