HizlariaUrtearen hitzaldiak
2016201720182019Guztira
--- 2 0 0 0 2
Adineko Mahaiko lehendakaria 1 0 0 0 1
Agirre Garitaonandia, Jasone (EH Bildu LT) 0 8 7 1 16
Aguirre Arizmendi, Iñaki (EA-NV LT) 0 4 2 1 7
Aiartza Zallo, Jon (EA-NV LT) 0 11 9 2 22
Alonso Aranegui, Alfonso (PV-ETP LT) 1 17 14 2 34
Andueza Lorenzo, Eneko (SV-ES LT) 0 23 20 2 45
Arana Varas, Eukene (EP LT) 0 21 21 4 46
Ararteko 0 1 1 0 2
Arregi Romarate, Amaia (EA-NV LT) 2 20 9 5 36
Arrizabalaga Arruza, Leixuri (EA-NV LT) 1 4 10 1 16
Arruabarrena Azpitarte, Mikel (EA-NV LT) 0 6 4 0 10
Arzuaga Gumuzio, Julen (EH Bildu LT) 0 14 10 1 25
Barrio Baroja, Carmelo (PV-ETP LT) 1 43 34 5 83
Becerra Carollo, Jose Ramón (EP LT) 2 45 44 10 101
Berasaluze Lazkano, Irune (EA-NV LT) 0 8 7 1 16
Berriozabal Bóveda, Jone (EA-NV LT) 0 7 7 3 17
Betolaza San Miguel, Amaia (EA-NV LT) 0 2 2 0 4
Blanco de Angulo, Eba (EH Bildu LT) 0 13 8 2 23
Bollain Urbieta, Julen (EP LT) 1 19 9 0 29
Casanova Alonso, Iker (EH Bildu LT) 1 25 25 5 56
Castelo de Sa, Alexia (SV-ES LT) 2 33 20 8 63
Corcuera Leunda, Susana (SV-ES LT) 1 22 16 4 43
Damborenea Basterrechea, Antonio 0 0 1 0 1
Damborenea Basterrechea, Antonio (PV-ETP LT) 2 28 19 6 55
Diputazio Iraunkorrako lehendakaria 1 0 0 0 1
Diputazio Iraunkorreko lehen idazkaria 1 0 0 0 1
Egibar Artola, Joseba (EA-NV LT) 2 14 12 1 29
Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Saila, sailburua 0 31 37 6 74
Enpleguko eta Gizarte Politiketako Saila, sailburua 0 22 27 2 51
Estarrona Elizondo, Josu (EH Bildu LT) 0 4 9 3 16
Etxebarrieta Legrand, Oihana (EH Bildu LT) 1 18 23 5 47
Eusko Jaurlaritza, lehendakaria 1 0 0 0 1
Eusko Legebiltzarreko bigarren lehendakariordea 0 0 0 1 1
Eusko Legebiltzarreko lehendakaria 7 31 30 4 72
García Larrimbe, Edurne (EP LT) 0 11 25 6 42
Garrido Knörr, Laura (PV-ETP LT) 1 34 30 8 73
Gobernantza Publiko eta Autogobernu Saila, sailburua 0 17 14 3 34
Goirizelaia Ordorika, Jone (EH Bildu LT) 0 8 10 5 23
Gorospe Elezkano, Miren Josune (EA-NV LT) 1 16 11 2 30
Grajales Rodríguez, Unai (EA-NV LT) 1 3 7 4 15
Guanche Suárez, Tinixara (EP LT) 2 29 17 6 54
Gurrutxaga Uranga, Maialen (EA-NV LT) 0 7 3 0 10
Hernández Hidalgo, Jon (EP LT) 1 34 36 3 74
Hezkuntza Saila, sailburua 0 30 29 3 62
Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Saila, sailburua 0 22 21 1 44
Iriarte Okiñena, Maddalen (EH Bildu LT) 1 14 13 2 30
Iturrate Ibarra, Iñigo (EA-NV LT) 0 9 7 0 16
Juez Garmendia, Eva (EA-NV LT) 0 0 3 1 4
Kortajarena Ibañez, Nerea (EH Bildu LT) 1 26 15 4 46
Kultura eta Hizkuntza Politika Saila, sailburua 0 21 12 2 35
Lan eta Justizia Saila, sailburua 0 20 24 3 47
Larrauri Aranguren, Estíbaliz (EA-NV LT) 0 7 8 2 17
Larrion Ruiz de Gauna, Miren (EH Bildu LT) 1 10 15 1 27
Latxaga Ugartemendia, David (EA-NV LT) 1 6 3 1 11
Legegintzako Herri Ekimeneko Sustapen Batzordea 0 0 1 1 2
Lehendakaria 2 62 66 11 141
Llanos Gómez, Nerea (PV-ETP LT) 0 31 34 5 70
Lopez de Arroyabe Saez de Maturana, Eva (EH Bildu LT) 0 7 10 2 19
López de Ocariz López de Munain, M.ª del Carmen (PV-ETP LT) 1 35 40 10 86
Macazaga Sáenz, Cristina (EP LT) 0 15 15 4 34
Martínez Hierro, Lander (EP LT) 2 27 26 5 60
Martínez Zatón, Iñigo (EP LT) 1 20 20 5 46
Mendia Cueva, Idoia (SV-ES LT) 1 2 2 0 5
Mendizabal Mendizabal, Garbiñe (EA-NV LT) 0 5 0 0 5
Molina Pérez, Rakel (EA-NV LT) 0 4 2 0 6
Ogasun eta Ekonomia Saila, sailburua 1 18 11 1 31
Orbegozo Uribe, Kerman (EA-NV LT) 0 5 6 1 12
Oregi Bastarrika, Ana Isabel (EA-NV LT) 0 3 8 0 11
Osasun Saila, sailburua 0 22 21 3 46
Otalora Ariño, Begoña (EA-NV LT) 0 2 4 1 7
Otamendi Tolosa, Maider (EH Bildu LT) 0 7 10 1 18
Otero Gabirondo, Mikel (EH Bildu LT) 1 24 16 5 46
Pastor Garrido, José Antonio (SV-ES LT) 2 32 33 4 71
Pinedo Bustamante, Leire (EH Bildu LT) 2 24 8 0 34
Prieto San Vicente, Txarli (SV-ES LT) 0 7 12 5 24
Ramírez-Escudero Isusi, Juan Carlos (EA-NV LT) 0 5 4 1 10
Rojo Solana, Natalia (SV-ES LT) 1 18 25 8 52
Romero Pozo, Rafaela (SV-ES LT) 1 14 18 2 35
Ruiz de Arbulo Cerio, Javier (PV-ETP LT) 0 21 19 6 46
Sagardui Goikoetxea, Gotzone (EA-NV LT) 0 2 0 0 2
Segurtasun Saila, sailburua 0 16 9 3 28
Sánchez Martín, Gloria (SV-ES LT) 1 35 17 5 58
Sémper Pascual, Borja (PV-ETP LT) 3 23 18 3 47
Tellería Orriols, Luis Javier (EA-NV LT) 1 11 12 5 29
Turismo, Merkataritza eta Kontsumo Saila, sailburua 0 11 11 1 23
Ubera Aranzeta, Rebeka (EH Bildu LT) 1 39 34 5 79
Ugarte Zubizarreta, Larraitz (EH Bildu LT) 0 8 9 2 19
Uria Serrano, Juan Luis (EP LT) 0 19 14 3 36
Uribe-Etxebarria Apalategi, Luke (EA-NV LT) 0 6 2 0 8
Urizar Karetxe, Pello (EH Bildu LT) 0 5 4 0 9
Urkullu Renteria, Iñigo (EA-NV LT) 1 0 0 0 1
Urrutia Oianguren, Aitor (EA-NV LT) 0 8 10 2 20
Urruzuno Urresti, Unai (EH Bildu LT) 1 8 8 2 19
Zabala Artano, María Pilar (EP LT) 2 11 7 0 20
Zorrilla Ibañez, Joseba (EA-NV LT) 0 9 7 3 19
de Bengoechea Estrade, Juana (PV-ETP LT) 1 22 23 2 48
Álvarez Martínez, Gorka (EA-NV LT) 0 4 5 1 10