Izandakoa

Rodríguez Vaz, Oscar argazkia
Rodríguez Vaz, Oscar
Titulazioa :
Politika Zientzietan eta Administrazioan Lizentziatua (UPV-EHU). Gobernu eta Azterketa Politiko Konparatuko espezialista (UPV-EHU).
Hizkuntzak :
Gaztelania; Euskara; Ingelesa

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2010-05-10)

    Txaro Sarasua Díaz-ek ordezkatua

  • Industria, Berrikunta, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-01-31)

    Javier Martínez García-k ordezkatua

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2012-01-31 / 2012-08-28)

    Jesús M.ª Eguiguren Imaz ordezkatu zuen

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-11-19)
  • Kultura eta Industria sailetako ustezko irregulartasunak eta Ertzaintzako agente batzuen ustezko espioitza ikertzeko batzorde berezia: Kidea (2010-11-16 / 2010-11-19)
  • Kultura eta Industria sailetako ustezko irregulartasunak eta Ertzaintzako agente batzuen ustezko espioitza ikertzeko batzorde berezia: Lehendakariordea (2010-11-19 / 2012-08-28)
  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2011-03-24 / 2013-02-28)

VIII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Ekonomia, Ogasun eta Aurrekontu Batzordea Erakunde, Herrizaingo eta Justizia Batzordea: Kidea (2005-10-18 / 2009-01-06)

    Mertxe Agúndez Basterra ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2006-02-21 / 2009-01-06)

    Miguel Ángel Buen Lacambra ordezkatu zuen

  • Bateraezintasun Batzordea: Lehendakaria (2005-09-20 / 2006-02-21)

    José Luis Anda Fernández-ek ordezkatua

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2005-10-18)

    Rodolfo Ares Taboada-k ordezkatua

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2006-02-21 / 2007-10-30)
    1. Rodolfo Ares Taboada ordezkatu zuen
    2. Miren Gallástegui Oyarzábal-ek ordezkatua
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2006-02-10)

    José Luis Anda Fernández-ek ordezkatua

  • RTVEren Euskadiko Aholku Batzordea: Hautagaia (2006-03-14 / 2006-03-24)
  • RTVEren Euskadiko Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2006-03-24 / 2010-06-17)

VII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2004-03-25 / 2005-02-22)

    María del Pilar Unzalu Pérez de Eulate ordezkatu zuen

  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2004-04-27 / 2005-02-22)

    María del Pilar Unzalu Pérez de Eulate ordezkatu zuen

  • Lan eta Gizarte Gaietarako Batzordea: Kidea (2004-04-27 / 2004-05-18)
    1. Blanca Roncal Azanza ordezkatu zuen
    2. José Luis Anda Fernández-ek ordezkatua
  • EITBren Legebiltzar Kontrolerako Batzordea: Kidea (2004-04-27 / 2005-02-22)

    María del Pilar Unzalu Pérez de Eulate ordezkatu zuen

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2004-04-27 / 2005-02-22)

    Irene Novales Villa ordezkatu zuen

  • RTVEren Euskadiko Aholku Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2002-03-27 / 2006-03-24)

Alderdi politikoetako karguak

  • PSE-EEko Komite Nazionaleko kidea (2005-)