Izandakoa

Rojo Solana, Natalia argazkia
Rojo Solana, Natalia
Titulazioa :
Soziologia eta Politika-zientzietan lizentziaduna. Europako Ikasketetan masterra.
Lanbidea :
Soziologoa. Politologoa.
Hizkuntzak :
Ingelesa eta euskara (erdi-maila).
E-mail:
rojo.n@parlamento.eus

XI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Hezkuntza Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2018-01-24 / )

    Gloria Sánchez Martín ordezkatu zuen

  • Osasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • 2003tik Eusko Jaurlaritzaren zuzeneko kudeaketako eskola-jantokien zerbitzu-ematea esleitzeko prozesua eta eratorritako erantzukizun politikoak ikertzeko batzordea: Kidea (2018-04-12 / )

X. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Ingurumenaren eta Lurralde Politikaren Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2013-03-26)

    Idoia Mendia Cueva-k ordezkatua

  • Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea: Idazkaria (2013-01-15 / 2013-03-19)

    Jesús María Zaballos De Llanos-ek ordezkatua

  • Kultura, Euskara, Gazteria eta Kirol Batzordea: Kidea (2013-11-12 / 2016-08-02)

    Miren Gallástegui Oyarzábal ordezkatu zuen

IX. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2009-04-03 / 2012-11-19)
  • Industria, Berrikunta, Merkataritza eta Turismo Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2009-05-27)

    Mikel Unzalu Hermosa-k ordezkatua

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Idazkaria (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Ingurumen, Lurralde Plangintza, Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-08-28)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2009-05-10)

    Aitor Casado Figueroa-k ordezkatua

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2009-05-27 / 2012-11-19)
  • Euskal egitura instituzionaleko bikoiztasunak eta ez-eraginkortasunak aztertzeko batzordea: Lehendakaria (2012-03-26 / 2012-08-28)
  • Euskal egitura instituzionaleko bikoiztasunak eta ez-eraginkortasunak aztertzeko batzordea: Kidea (2012-03-27 / 2012-03-26)

    Mikel Unzalu Hermosa ordezkatu zuen

VIII. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2005-06-07 / 2009-01-06)
  • Lurralde Antolamendu, Garraio eta Ingurumen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2006-02-21)

    Joana Madrigal Jiménez-ek ordezkatua

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2005-10-18 / 2005-11-03)

    Antonio Rivera Blanco ordezkatu zuen

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Idazkaria (2005-11-03 / 2009-01-06)
  • Nekazaritza eta Arrantza Batzordea: Lehendakariordea (2005-09-20 / 2009-01-06)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2005-10-18)

    Antonio Rivera Blanco-k ordezkatua

  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2005-09-20 / 2009-01-06)

Alderdi politikoetako karguak

  • PSE-EEko Euskadiko eta Arabako Zuzendaritza Batzordearen kidea.

Beste kargo publiko batzuk

  • Vitoria-Gasteiz Udaleko zinegotzia (2003-2005).