Izandakoa

Goirizelaia Ordorika, Jone argazkia
Goirizelaia Ordorika, Jone
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziaduna (Deustuko Unibertsitatea).
Lanbidea :
Abokatua.
Hizkuntzak :
Euskara, gaztelania, ingelesa.
E-mail:
goirizelaia.j@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / 2019-09-13)

    Diana Urrea Herrera-k ordezkatua

  • Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2019-09-13)

    Eba Blanco de Angulo-k ordezkatua

  • Lan eta Justizia Batzordea: Lehendakaria (2016-12-12 / 2019-09-10)

    Larraitz Ugarte Zubizarreta-k ordezkatua

  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2019-09-13)

    Diana Urrea Herrera-k ordezkatua

X. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2016-07-18 / 2016-08-02)

    Oskar Matute García de Jalón ordezkatu zuen

VII. Legealdia

  • Euskal Herritarrok Taldeko Legebiltzarkidea (2001-06-12 / 2001-07-17)
  • Batasuna Taldeko Legebiltzarkidea (2001-07-17 / 2002-04-16)
  • Araba, Bizkaia eta Gipuzkoako Sozialista Abertzaleak Taldeko Legebiltzarkidea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-06-15 / 2001-07-17)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2001-07-17 / 2001-09-25)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Osasun Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2001-09-25 / 2002-04-16)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (2002-04-16 / 2005-02-22)

VI. Legealdia

  • Euskal Herritarrok Taldeko Legebiltzarkidea (1998-11-25 / 2001-03-20)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-05)

    Jon Salaberria Sansinenea-k ordezkatua

  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1999-02-10 / 2001-03-20)
  • Osasun Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)
  • Emakume eta Gazteria Batzordea: Kidea (1999-02-04 / 2001-03-20)

V. Legealdia

  • Ezker Abertzalea Taldeko Legebiltzarkidea (1994-11-30 / 1998-09-01)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)
  • Giza Eskubideen eta Herritarren Eskaeren Batzordea: Kidea (1995-01-18 / 1998-09-01)

IV. Legealdia

  • Herri Batasuna Taldeko Legebiltzarkidea (1990-12-18 / 1994-08-30)
  • Erakunde eta Herrizaingo Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Presako Legegintza, Araudi eta Gobernurako Batzordea: Kidea (1992-09-18 / 1994-09-06)
    1. Xabier Elorriaga Preciado ordezkatu zuen
    2. Txabi Gauna Caballero-k ordezkatua
  • Gizaeskubideen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Drogamenpekotasunaren Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Auzipide, Foru eta Berarizko Legepidetzen Batzordea: Kidea (1991-02-07 / 1994-08-30)
  • Osakidetzaren 1990. urterako lan-eskaintza publikoa ikertzeko Batzorde Berezia: Kidea (1994-03-30 / 1994-05-03)

    Txabi Gauna Caballero-k ordezkatua

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Ballet Klasikoa eta euskal dantza irakaslea eta koreografoa.
    Olaeta Ballets elkartearen sortzailea.
    Bakearen Aldeko Emakumeen Ahotsak taldearen sortzailea.
    Bilboko Athletic Klubaren bazkide konpromisarioa.
    UPV/EHUko Zuzenbide Fakultatean: Practicum ikasgaiako irakaslea (Venia Docendi) eta Ezkontza Zuzenbideko masterrean Ezkontza Zuzenbideko irakaslea.
    "Emakume" izeneko emakumeen eztabaidagune foroaren kidea.
    Deustuko Unibertsitatean, Zuzenbide Fakultatean: Practicum ikasgaiako irakaslea (Venia Docendi).