Izandakoa

Blanco de Angulo, Eba argazkia
Blanco de Angulo, Eba
Titulazioa :
Kazetaritza.
Lanbidea :
Itzultzailea.
Hizkuntzak :
Euskara, Ingelesa.
E-mail:
blanco_e@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Eusko Legebiltzarreko Mahaia: Lehen Lehendakariordea (2016-10-21 / )
  • Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea: Kidea (2019-09-16 / )

    Jone Goirizelaia Ordorika ordezkatu zuen

  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Lehen Lehendakariordea (2016-12-12 / )
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2016-10-27 / 2016-12-12)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Enplegu, Gizarte Politika eta Gazteria Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2019-09-09)

    Ander Rodriguez Lejarza-k ordezkatua

  • Osasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / )
  • Legebiltzarkideen Estatutuaren Batzordea: Kidea (2016-10-21 / 2016-12-12)

    Josu Estarrona Elizondo-k ordezkatua

  • Legebiltzarkideen Estatutuaren Batzordea: Batzordeburuordea (2016-12-12 / 2016-12-19)

    Josu Estarrona Elizondo-k ordezkatua

  • Adikzioen Euskal Batzordea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-06-07 / )

X. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Enplegu, Gizarte Politika eta Etxebizitza Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Osasun eta Kontsumo Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Drogamenpekotasunen Aholku Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2013-06-10 / 2016-08-02)

Beste kargo publiko batzuk

  • Amurrioko Udaleko zinegotzia (2007-).