Izandakoa

Urizar Karetxe, Pello argazkia
Urizar Karetxe, Pello
Titulazioa :
Bigarren mailako Lanbide Heziketa Elektronika adarrean. Bigarren mailako Lanbide Heziketa Informatika adarrean.
Lanbidea :
Informatika teknikaria.
Hizkuntzak :
Euskera (EGA), gaztelania.
E-mail:
urizar.p@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / 2019-09-01)

    Ander Rodriguez Lejarza-k ordezkatua

  • Erakunde, Segurtasun eta Gobernantza Publikoaren Batzordea: Idazkaria (2016-12-12 / 2019-09-01)

    Ander Rodriguez Lejarza-k ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2019-09-01)

    Josu Estarrona Elizondo-k ordezkatua

X. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-10-21)
  • Erregelamendu eta Gobernu Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-10-21)

Alderdi politikoetako karguak

  • Eusko Alkartasunako Euskadiko Batzorde Eragileko kidea Gazte Abertzaleko idazkari nagusi gisa (1997-1999).
    Eusko Alkartasunako Gipuzkoako Batzorde Eragileko kidea (2000-2009).
    Eusko Alkartasunako idazkari nagusia (2009-).

Beste kargo publiko batzuk

  • Arrasateko zinegotzia (1995-1997) (2007-2011).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • AED, Txatxilipurdi eta Ekineko kidea (Arrasateko Euskararen Sustapenerako elkarteak).