Izandakoa

Urrea Herrera, Diana argazkia
Urrea Herrera, Diana
Titulazioa :
Turismo ikasketetan diplomatua (Deustuko Unibertsitatea)Emakume eta Gizonen berdintasunaren gaineko Masterra (UPV/EHU)
Hizkuntzak :
Gaztelania (ama hizkuntza), Euskara, Ingelesa eta Frantsesa

XI. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2019-09-17 / )

    Jone Goirizelaia Ordorika ordezkatu zuen

  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2019-09-17 / )

    Jone Goirizelaia Ordorika ordezkatu zuen

  • Osasun Batzordea: Kidea (2019-09-17 / )

    Nerea Kortajarena Ibañez ordezkatu zuen

  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2019-09-17 / )

    Julen Arzuaga Gumuzio ordezkatu zuen

  • Kultura, Euskara eta Kirol Batzordea: Kidea (2019-09-17 / )

    Maddalen Iriarte Okiñena ordezkatu zuen

  • Emakundeko Zuzendaritza Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-03-23 / )

X. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2012-11-20 / 2016-08-02)
  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Giza Eskubideen, Berdintasunaren eta Herritarren Partaidetzaren Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Europako Gaien eta Kanpo Harremanen Batzordea: Kidea (2013-01-15 / 2016-08-02)
  • Garapenerako Lankidetzaren Euskal Agentziaren Kontseilu Errektorea: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2013-03-06 / 2017-02-08)

Beste kargo publiko batzuk

  • Emakundeko Zuzendaritza Kontseiluaren kidea

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Militante feminista eta internazionalista