Izandakoa

Romero Pozo, Rafaela argazkia
Romero Pozo, Rafaela
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziaduna (UPV/EHU).
Lanbidea :
Abokatua.
Hizkuntzak :
Euskara, frantsesa.
E-mail:
romero.r@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Socialistas Vascos-Euskal Sozialistak Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / 2019-06-28)

    Miren Gallástegui Oyarzábal-ek ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2016-10-27 / 2016-12-12)

    Miren Gallástegui Oyarzábal-ek ordezkatua

  • Bateraezintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2019-06-28)
  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2019-06-28)

    Miren Gallástegui Oyarzábal-ek ordezkatua

  • EITBren Kontrol Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2019-06-28)

    Miren Gallástegui Oyarzábal-ek ordezkatua

  • Kultura, Euskara eta Kirol Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2019-06-28)

    Miren Gallástegui Oyarzábal-ek ordezkatua

  • EITBren Administrazio Kontseilua: Legebiltzarreko Ordezkatzailea (2017-03-16 / 2019-06-28)

Alderdi politikoetako karguak

  • Gipuzkoako PSE-EEko Zuzendaritza Batzordeko Azterlan eta Programetako eta Ingurumeneko idazkaritza (2000-2005).
    Euskadiko PSE-EEko Zuzendaritza Batzordeko Hiritartasuneko eta Askatasun Publiketako Idazkaritza (2014tik gaur arte).

Beste kargo publiko batzuk

  • Arrasateko Udaleko zinegotzia (1995-1997).
    Pasaiako Udaleko zinegotzia (2003-2005).
    Gipuzkoako Batzar Nagusietako batzarkidea (1995-2015).
    Gipuzkoako Batzar Nagusietako presidentea (2007-2011).
    Euskal Socialisten batzar taldearen bozeramailea (2011-2015).

Interesgarriak diren beste datu batzuk

  • Gipuzkoako Abokatuen Elkargo Prestuko Elkargokide ez-jardulea.