Izandakoa

Ugarte Zubizarreta, Larraitz argazkia
Ugarte Zubizarreta, Larraitz
Titulazioa :
Zuzenbidean lizentziaduna. Soziologia Juridikoan masterra. Bitartekaritza Familiarrean graduondokoa. Kriminologian goi tituluduna. Doktoregaia.
Lanbidea :
Abokatua.
Hizkuntzak :
Ingelesa (C1).
E-mail:
ugarte.l@legebiltzarra.eus

XI. Legealdia

  • Euskal Herria Bildu Taldeko Legebiltzarkidea (2016-10-21 / )
  • Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Batzordea: Kidea (2016-12-12 / 2017-10-11)

    Maider Otamendi Tolosa-k ordezkatua

  • Lan eta Justizia Batzordea: Kidea (2019-09-10 / 2019-09-11)

    Jone Goirizelaia Ordorika ordezkatu zuen

  • Lan eta Justizia Batzordea: Lehendakaria (2019-09-11 / )
  • Giza Eskubide eta Berdintasun Batzordea: Idazkaria (2016-12-12 / )
  • 2003tik Eusko Jaurlaritzaren zuzeneko kudeaketako eskola-jantokien zerbitzu-ematea esleitzeko prozesua eta eratorritako erantzukizun politikoak ikertzeko batzordea: Lehendakaria (2018-04-12 / )

Beste kargo publiko batzuk

  • Gipuzkoako Foru Aldundiko diputatua (2011-2015).