HizlariaUrtearen hitzaldiak
2016201720182019Guztira
--- 2 0 0 0 2
Adineko Mahaiko lehendakaria 1 0 0 0 1
Agirre Garitaonandia, Jasone (EH Bildu LT) 0 8 7 4 19
Aguirre Arizmendi, Iñaki (EA-NV LT) 0 4 2 3 9
Aiartza Zallo, Jon (EA-NV LT) 0 11 9 5 25
Alonso Aranegui, Alfonso (PV-ETP LT) 1 17 14 10 42
Andueza Lorenzo, Eneko (SV-ES LT) 0 23 20 9 52
Arana Varas, Eukene (EP LT) 0 21 21 13 55
Ararteko 0 1 1 1 3
Arregi Romarate, Amaia (EA-NV LT) 2 20 9 7 38
Arrizabalaga Arruza, Leixuri (EA-NV LT) 1 4 10 10 25
Arruabarrena Azpitarte, Mikel (EA-NV LT) 0 6 4 4 14
Arzuaga Gumuzio, Julen (EH Bildu LT) 0 14 10 10 34
Barrio Baroja, Carmelo (PV-ETP LT) 1 43 34 34 112
Becerra Carollo, Jose Ramón (EP LT) 2 45 44 42 133
Berasaluze Lazkano, Irune (EA-NV LT) 0 8 7 4 19
Berriozabal Bóveda, Jone (EA-NV LT) 0 7 7 6 20
Betolaza San Miguel, Amaia (EA-NV LT) 0 2 2 0 4
Blanco de Angulo, Eba (EH Bildu LT) 0 13 8 9 30
Bollain Urbieta, Julen (EP LT) 1 19 9 8 37
Casanova Alonso, Iker (EH Bildu LT) 1 25 25 24 75
Castelo de Sa, Alexia (SV-ES LT) 2 33 20 15 70
Corcuera Leunda, Susana (SV-ES LT) 1 22 16 20 59
Damborenea Basterrechea, Antonio (PV-ETP LT) 2 28 19 17 66
Diputazio Iraunkorrako lehendakaria 1 0 0 0 1
Diputazio Iraunkorreko lehen idazkaria 1 0 0 0 1
Díez Antxustegi, Joseba (EA-NV LT) 0 0 0 1 1
Egibar Artola, Joseba (EA-NV LT) 2 14 12 4 32
Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Saila, sailburua 0 31 37 26 94
Enpleguko eta Gizarte Politiketako Saila, sailburua 0 22 27 14 63
Estarrona Elizondo, Josu (EH Bildu LT) 0 4 9 11 24
Etxebarrieta Legrand, Oihana (EH Bildu LT) 1 18 23 17 59
Eusko Jaurlaritza, lehendakaria 0 0 0 3 3
Eusko Legebiltzarreko Lehen Lehendakariordea 0 0 0 1 1
Eusko Legebiltzarreko bigarren lehendakariordea 0 0 0 1 1
Eusko Legebiltzarreko lehendakaria 7 31 30 14 82
Gallástegui Oyarzábal, Miren (SV-ES LT) 0 0 0 4 4
García Larrimbe, Edurne (EP LT) 0 11 25 26 62
Garrido Knörr, Laura (PV-ETP LT) 1 34 30 34 99
Gobernantza Publiko eta Autogobernu Saila, sailburua 0 17 14 8 39
Goirizelaia Ordorika, Jone (EH Bildu LT) 0 8 10 8 26
Gorospe Elezkano, Miren Josune (EA-NV LT) 1 16 11 5 33
Grajales Rodríguez, Unai (EA-NV LT) 1 3 7 7 18
Guanche Suárez, Tinixara (EP LT) 2 29 17 16 64
Gurrutxaga Uranga, Maialen (EA-NV LT) 0 7 3 5 15
Hernández Hidalgo, Jon (EP LT) 1 34 36 18 89
Hezkuntza Saila, sailburua 0 30 29 18 77
Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Saila, sailburua 0 22 21 14 57
Iriarte Okiñena, Maddalen (EH Bildu LT) 1 14 13 9 37
Iturrate Ibarra, Iñigo (EA-NV LT) 0 9 7 5 21
Juez Garmendia, Eva (EA-NV LT) 0 0 3 4 7
Kortajarena Ibañez, Nerea (EH Bildu LT) 1 26 15 16 58
Kultura eta Hizkuntza Politika Saila, sailburua 0 21 12 10 43
Lan eta Justizia Saila, sailburua 0 20 24 13 57
Larrauri Aranguren, Estíbaliz (EA-NV LT) 0 7 8 7 22
Larrion Ruiz de Gauna, Miren (EH Bildu LT) 1 10 15 3 29
Latxaga Ugartemendia, David (EA-NV LT) 1 6 3 5 15
Legegintzako Herri Ekimeneko Sustapen Batzordea 0 0 1 1 2
Lehendakaria 2 62 66 44 174
Llanos Gómez, Nerea (PV-ETP LT) 0 31 34 20 85
Lopez de Arroyabe Saez de Maturana, Eva (EH Bildu LT) 0 7 10 11 28
López de Ocariz López de Munain, M.ª del Carmen (PV-ETP LT) 1 35 40 31 107
Macazaga Sáenz, Cristina (EP LT) 0 15 15 9 39
Martínez Hierro, Lander (EP LT) 2 27 26 17 72
Martínez Zatón, Iñigo (EP LT) 1 20 20 20 61
Mendia Cueva, Idoia (SV-ES LT) 1 2 2 2 7
Mendizabal Mendizabal, Garbiñe (EA-NV LT) 0 5 0 0 5
Molina Pérez, Rakel (EA-NV LT) 0 4 2 2 8
Ogasun eta Ekonomia Saila, sailburua 1 18 11 7 37
Orbegozo Uribe, Kerman (EA-NV LT) 0 5 6 4 15
Oregi Bastarrika, Ana Isabel (EA-NV LT) 0 3 8 3 14
Osasun Saila, sailburua 0 22 21 21 64
Otalora Ariño, Begoña (EA-NV LT) 0 2 4 4 10
Otamendi Tolosa, Maider (EH Bildu LT) 0 7 10 8 25
Otero Gabirondo, Mikel (EH Bildu LT) 1 24 16 13 54
Pastor Garrido, José Antonio (SV-ES LT) 2 32 33 17 84
Pinedo Bustamante, Leire (EH Bildu LT) 2 24 8 3 37
Prieto San Vicente, Txarli (SV-ES LT) 0 7 12 18 37
Ramírez-Escudero Isusi, Juan Carlos (EA-NV LT) 0 5 4 2 11
Rodriguez Lejarza, Ander (EH Bildu LT) 0 0 0 3 3
Rojo Solana, Natalia (SV-ES LT) 1 18 25 25 69
Romero Pozo, Rafaela (SV-ES LT) 1 14 18 8 41
Ruiz de Arbulo Cerio, Javier (PV-ETP LT) 0 21 19 22 62
Sagardui Goikoetxea, Gotzone (EA-NV LT) 0 2 0 0 2
Segurtasun Saila, sailburua 0 16 9 13 38
Sánchez Martín, Gloria (SV-ES LT) 1 35 17 20 73
Sémper Pascual, Borja (PV-ETP LT) 3 23 18 7 51
Tellería Orriols, Luis Javier (EA-NV LT) 1 11 12 14 38
Turismo, Merkataritza eta Kontsumo Saila, sailburua 0 11 11 7 29
Ubera Aranzeta, Rebeka (EH Bildu LT) 1 39 34 22 96
Ugarte Zubizarreta, Larraitz (EH Bildu LT) 0 8 9 5 22
Uria Serrano, Juan Luis (EP LT) 0 19 14 14 47
Uribe-Etxebarria Apalategi, Luke (EA-NV LT) 0 6 2 4 12
Urizar Karetxe, Pello (EH Bildu LT) 0 5 4 4 13
Urkullu Renteria, Iñigo (EA-NV LT) 1 0 0 0 1
Urrea Herrera, Diana (EH Bildu LT) 0 0 0 1 1
Urrutia Oianguren, Aitor (EA-NV LT) 0 8 10 11 29
Urruzuno Urresti, Unai (EH Bildu LT) 1 8 8 5 22
Zabala Artano, María Pilar (EP LT) 2 11 7 2 22
Zabala Zarate, Alaitz (EA-NV LT) 0 0 0 1 1
Zorrilla Ibañez, Joseba (EA-NV LT) 0 9 7 6 22
de Bengoechea Estrade, Juana (PV-ETP LT) 1 22 23 9 55
Álvarez Martínez, Gorka (EA-NV LT) 0 4 5 5 14