HizlariaUrtearen hitzaldiak
20162017201820192020Guztira
--- 2 0 0 0 0 2
Adineko Mahaiko lehendakaria 1 0 0 0 0 1
Agirre Garitaonandia, Jasone (EH Bildu LT) 0 8 7 5 0 20
Aguirre Arizmendi, Iñaki (EA-NV LT) 0 4 2 3 0 9
Aiartza Zallo, Jon (EA-NV LT) 0 11 9 6 0 26
Alonso Aranegui, Alfonso (PV-ETP LT) 1 17 14 13 1 46
Andueza Lorenzo, Eneko (SV-ES LT) 0 23 20 12 0 55
Arana Varas, Eukene (EP LT) 0 21 21 15 0 57
Ararteko 0 1 1 1 0 3
Arregi Romarate, Amaia (EA-NV LT) 2 20 9 7 0 38
Arrizabalaga Arruza, Leixuri (EA-NV LT) 1 4 10 10 0 25
Arruabarrena Azpitarte, Mikel (EA-NV LT) 0 6 4 9 1 20
Arzuaga Gumuzio, Julen (EH Bildu LT) 0 14 10 14 0 38
Barrio Baroja, Carmelo (PV-ETP LT) 1 43 34 44 2 124
Becerra Carollo, Jose Ramón (EP LT) 2 45 44 55 3 149
Berasaluze Lazkano, Irune (EA-NV LT) 0 8 7 5 0 20
Berriozabal Bóveda, Jone (EA-NV LT) 0 7 7 7 1 22
Betolaza San Miguel, Amaia (EA-NV LT) 0 2 2 0 0 4
Blanco de Angulo, Eba (EH Bildu LT) 0 13 8 10 1 32
Bollain Urbieta, Julen (EP LT) 1 19 9 12 0 41
Casanova Alonso, Iker (EH Bildu LT) 1 25 25 29 1 81
Castelo de Sa, Alexia (SV-ES LT) 2 33 20 18 0 73
Corcuera Leunda, Susana (SV-ES LT) 1 22 16 25 0 64
Damborenea Basterrechea, Antonio (PV-ETP LT) 2 28 19 22 0 71
Diputazio Iraunkorrako lehendakaria 1 0 0 0 0 1
Diputazio Iraunkorreko lehen idazkaria 1 0 0 0 0 1
Díez Antxustegi, Joseba (EA-NV LT) 0 0 0 2 0 2
Egibar Artola, Joseba (EA-NV LT) 2 14 12 5 0 33
Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Saila, sailburua 0 31 37 33 5 106
Enpleguko eta Gizarte Politiketako Saila, sailburua 0 22 27 22 0 71
Estarrona Elizondo, Josu (EH Bildu LT) 0 4 9 14 2 29
Etxebarrieta Legrand, Oihana (EH Bildu LT) 1 18 23 19 1 62
Eusko Jaurlaritza, lehendakaria 0 0 0 8 0 8
Eusko Legebiltzarreko Lehen Lehendakariordea 0 0 0 1 0 1
Eusko Legebiltzarreko bigarren lehendakariordea 0 0 0 1 0 1
Eusko Legebiltzarreko lehendakaria 7 31 30 15 1 84
Gallástegui Oyarzábal, Miren (SV-ES LT) 0 0 0 5 1 6
García Larrimbe, Edurne (EP LT) 0 11 25 31 3 70
Garrido Knörr, Laura (PV-ETP LT) 1 34 30 38 3 106
Gobernantza Publiko eta Autogobernu Saila, sailburua 0 17 14 8 0 39
Goirizelaia Ordorika, Jone (EH Bildu LT) 0 8 10 8 0 26
Gorospe Elezkano, Miren Josune (EA-NV LT) 1 16 11 5 0 33
Grajales Rodríguez, Unai (EA-NV LT) 1 3 7 10 0 21
Guanche Suárez, Tinixara (EP LT) 2 29 17 16 0 64
Gurrutxaga Uranga, Maialen (EA-NV LT) 0 7 3 6 1 17
Hernández Hidalgo, Jon (EP LT) 1 34 36 25 0 96
Hezkuntza Saila, sailburua 0 30 29 19 1 79
Ingurumen, Lurralde Plangintza eta Etxebizitza Saila, sailburua 0 22 21 17 0 60
Ipiñazar Miranda, Maitane (EA-NV LT) 0 0 0 3 1 4
Iriarte Okiñena, Maddalen (EH Bildu LT) 1 14 13 11 0 39
Iturrate Ibarra, Iñigo (EA-NV LT) 0 9 7 5 0 21
Juez Garmendia, Eva (EA-NV LT) 0 0 3 4 0 7
Kortajarena Ibañez, Nerea (EH Bildu LT) 1 26 15 18 0 60
Kultura eta Hizkuntza Politika Saila, sailburua 0 21 12 12 1 46
Lan eta Justizia Saila, sailburua 0 20 24 17 1 62
Larrauri Aranguren, Estíbaliz (EA-NV LT) 0 7 8 8 1 24
Larrion Ruiz de Gauna, Miren (EH Bildu LT) 1 10 15 3 0 29
Latxaga Ugartemendia, David (EA-NV LT) 1 6 3 5 0 15
Legegintzako Herri Ekimeneko Sustapen Batzordea 0 0 1 1 0 2
Lehendakaria 2 62 66 52 7 189
Llanos Gómez, Nerea (PV-ETP LT) 0 31 34 22 1 88
Lopez de Arroyabe Saez de Maturana, Eva (EH Bildu LT) 0 7 10 12 2 31
López de Ocariz López de Munain, M.ª del Carmen (PV-ETP LT) 1 35 40 43 2 121
Macazaga Sáenz, Cristina (EP LT) 0 15 15 11 1 42
Martínez Hierro, Lander (EP LT) 2 27 26 21 1 77
Martínez Zatón, Iñigo (EP LT) 1 20 20 22 1 64
Mendia Cueva, Idoia (SV-ES LT) 1 2 2 2 0 7
Mendizabal Mendizabal, Garbiñe (EA-NV LT) 0 5 0 0 0 5
Molina Pérez, Rakel (EA-NV LT) 0 4 2 3 1 10
Ogasun eta Ekonomia Saila, sailburua 1 18 11 9 0 39
Orbegozo Uribe, Kerman (EA-NV LT) 0 5 6 6 0 17
Oregi Bastarrika, Ana Isabel (EA-NV LT) 0 3 8 3 0 14
Osasun Saila, sailburua 0 22 21 30 4 77
Otalora Ariño, Begoña (EA-NV LT) 0 2 4 4 0 10
Otamendi Tolosa, Maider (EH Bildu LT) 0 7 10 9 0 26
Otero Gabirondo, Mikel (EH Bildu LT) 1 24 16 20 1 62
Pastor Garrido, José Antonio (SV-ES LT) 2 32 33 20 1 88
Pinedo Bustamante, Leire (EH Bildu LT) 2 24 8 6 0 40
Prieto San Vicente, Txarli (SV-ES LT) 0 7 12 24 2 45
Ramírez-Escudero Isusi, Juan Carlos (EA-NV LT) 0 5 4 2 0 11
Rodriguez Lejarza, Ander (EH Bildu LT) 0 0 0 4 0 4
Rojo Solana, Natalia (SV-ES LT) 1 18 25 31 1 76
Romero Pozo, Rafaela (SV-ES LT) 1 14 18 8 0 41
Ruiz Chico, Yahcov (EP LT) 0 0 0 2 0 2
Ruiz de Arbulo Cerio, Javier (PV-ETP LT) 0 21 19 28 2 70
Sagardui Goikoetxea, Gotzone (EA-NV LT) 0 2 0 0 0 2
Segurtasun Saila, sailburua 0 16 9 18 0 43
Sánchez Martín, Gloria (SV-ES LT) 1 35 17 23 2 78
Sémper Pascual, Borja (PV-ETP LT) 3 23 18 8 0 52
Tellería Orriols, Luis Javier (EA-NV LT) 1 11 12 18 0 42
Turismo, Merkataritza eta Kontsumo Saila, sailburua 0 11 11 12 1 35
Ubera Aranzeta, Rebeka (EH Bildu LT) 1 39 34 30 3 107
Ugarte Zubizarreta, Larraitz (EH Bildu LT) 0 8 9 6 0 23
Uria Serrano, Juan Luis (EP LT) 0 19 14 16 3 52
Uribe-Etxebarria Apalategi, Luke (EA-NV LT) 0 6 2 4 0 12
Urizar Karetxe, Pello (EH Bildu LT) 0 5 4 4 0 13
Urkullu Renteria, Iñigo (EA-NV LT) 1 0 0 0 0 1
Urrea Herrera, Diana (EH Bildu LT) 0 0 0 2 0 2
Urrutia Oianguren, Aitor (EA-NV LT) 0 8 10 14 0 32
Urruzuno Urresti, Unai (EH Bildu LT) 1 8 8 6 1 24
Zabala Artano, María Pilar (EP LT) 2 11 7 3 0 23
Zabala Zarate, Alaitz (EA-NV LT) 0 0 0 2 0 2
Zorrilla Ibañez, Joseba (EA-NV LT) 0 9 7 7 1 24
de Bengoechea Estrade, Juana (PV-ETP LT) 1 22 23 11 1 58
Álvarez Martínez, Gorka (EA-NV LT) 0 4 5 5 0 14